Mobil

Apple iPhone 5 sahipleri müjde!

Apple iPhone 5'in pilini değiştiren bir program başlattı.

Apple iPhone 5 sahipleri müjde!

Şuanda bir iPhone 5 sahibi iseniz ve pili konusunda sıkıntılarınız varsa, size bir haberimiz var. Apple, 2012 yılının Eylül ve 2013’ün Ocak ayları arasında satın alınan iPhone 5 birimleri için bir değiştirme programı başlattı.  Bu değiştirme aynı zamanda belirli seri numaraları ile sınırlı.

Apple, aniden biten, kısa pil ömrü olan iPhone 5 pillerini yenileri ile değiştirecek.  Apple dün itibariyle iPhone 5 sahiplerinin akıllı telefonlarının pilini değiştirip değiştiremeyeceğini kontrol edebileceği, seri numarasını denetleyen bir sayfa kurdu.  iPhone 5 sahipleri bu sayfadan serial numaralarını tarattırarak değişim kampanyasına girip girmediğini inceleyebilir.

1408903086_topiciphone5.png

iPhone 5 üzerinde seri numarasını bulmak için, Ayarlar < Genel seçeneği ve ilgili bölüme dokunun. Ekranı aşağı doğru kaydırın, seri numarası Model numarası ve Wi-Fi adresi arasında görüntülenir.

Garanti kapsamı dışında 79 dolar artı KDV ücret ödeyerek yapılan bu işlemi Apple kullanılarına ücretsiz olarak sunacak. Değişimden önce tüm verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor. Değiştirme işlemi Birleşik Devletleri ve Çin’in bütün sakinlerine şu anda açık iken, Apple 29 Ağustos 2014 tarihinde iPhone 5’in pil değişimi programını daha fazla ülkede kullanıcılara sunacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.