Mobil

Apple iPhone 5S'de yine hata!

Apple'ın yeni amiral gemisinde sorun çıktı.


Apple yeni amiral gemisi iPhone 5S’i geçtiğimiz ay tanıttı ancak bu cihaz ve yeni mobil işletim sistemi iOS 7 ile ilgili sorunlar bitmek bilmiyor. Şimdi de iPhone 5S’in hareket sensörlerinde sorun olduğu iddia edildi.

Gizmodo sitesi tarafından Apple’ın iPhone 5S akıllı telefonunun hareket sensörleri üzerinde yapılan testlerde bazı hatalar olduğu ortaya çıktı. Test sonuçlarına göre sensörler, Jiroskop, Seviye, Pusula ve Accelerometer ölçümlerinde farklı ve yanlış sonuçlar ortaya koydu.

1380883950_apple-iphone-5s.gif

Apple iPhone 5S’in Gizmodo testinde tutarsız ölçümler sırasında sağlanan sorunlar, akıllı telefon uygulamaları ve sensörler genelinde yaygın gibi görünüyor. iPhone 5S hareket sensöründe bulunan sorunlar donanım veya bir yazılım sorunu olabilir. Eğer bu bir yazılım sorunu ise daha sonra Apple sorunları düzeltmek için iOS 7 işletim sistemini güncellemesi gerekecek. Fakat bu bir donanım sorunu ise bu sorunu düzeltmek biraz zor olacak.

1380884013_ku-xlarge.gif

Bakalım Apple bu sorun için ne yapacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.