Mobil

Apple iPhone 6'dan ilk etapta ne kadar satacak?

iPhone 6'nın bu güne kadar en çok satılan akıllı telefon olması beklenirken Apple'ın tedarikçilerinden istediği iPhone 6 üretim rakamı dudak uçuklatıyor.

Apple iPhone 6'dan ilk etapta ne kadar satacak?

Apple'ın iPhone 6 lansmanını 9 Eylülde yapacağı görüşü ağırlık kazanırken Apple iPhone 6'nın üretiminin yapıldığı Foxconn'a ve A8 yonga setinin üreticisi TMSC'ye 70 ile 80 milyon adet ön sipariş verdiği ortaya çıktı. 

2013 3.çeyreği ile 2014 3.çeyreği arasında Apple'ın 160 milyon adet iPhone sattığı düşünüldüğünde bu rakamın belki küçük bir miktar olduğunu düşünebilirsiniz ama Apple dalga dalga ürünlerini satmaktadır. İlk dalgada Amerika, Kanada, İngiltrere ve Japonya bulunurken daha sonraki dalgada Avrupa ülkeleri yer almaktadır. Son dalgada ise Apple'ın 3.dünya ülkeleri olarak adlandırdığı ülkeler, Orta Doğu ve Türkiye bulunmaktadır. 

1407934408_iphone-satis-rakamlari.png

Daha ilk dalgada 80 milyon adet telefon siparişi veren Apple'ın tarihin en çok satılan iPhone modelini yapması bekleniyor. iPhone 6 beklentisinden dolayı telefon satışlarının bile düştüğü bir dönem geçiren sektör bakalım iPhone 6'dan umduğunu bulacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.