Mobil

Apple iPhone 6S'lerde iki farklı işlemci kullanmış!

Apple iPhone 6S'lerde iki farklı işlemci kullanmış! Detaylar haberimizde...

Apple iPhone 6S'lerde iki farklı işlemci kullanmış!

Gün geçtikçe Apple'ın yeni telefonları iPhone 6S ve 6S Plus'da kullanılan Apple A9 işlemcisi ilgili önemli bilgiler su yüzüne çıkıyor. Yongalar üzerinde araştırmalar yapan Chipworks ekibinin araştırmaları sonucunda Apple’ın yeni işlemcisi ile ilgili önemli bilgilere ulaşıldı. Farklı A9 işlemcileri üzerinde yapılan testler sonucunda bu işlemcilerin bazılarının Samsung, bazılarının  TSMC tarafından üretiminin yapılıdığı ortaya çıktı.

1443542992_apple-a9-chipworks.jpg

Aslında bu üretimler eşit şartlar ve eşit teknolojilerle yapılsaydı çok büyük bir önem taşımayacaktı. Fakat Samsung ve TSMC'nin kullandığı teknolojiler de farklı olunca iki işlemci arasında hem performans hem de enerji tüketimi açısından farklar ortaya çıktı. Bu farkların ortaya çıkmasının sebeni Samsung'un 14nm TSMC'nin 16nm teknolojisi ile bu işlemcileri üretmesi oldu. Samsung'un kullandığı teknoloji hem daha iyi performans sağlarken hem de daha az güç tüketimi sunmakta. Yani şuan piyasada iki farklı iPhone 6S bulunmakta. 

Açıkcası söylemek gerekirse bu kadar para verdikten sonra bana TSMC'nin işlemcisi kullanılmış bir iPhone 6S verilse Apple'a başvurabilirim. Zira belki de sırada benim önümde bulunan arkadaş benimle aynı paraya daha güçlü bir telefon almış olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.