Mobil

Apple iPhone 7 Plus'ta kalem kullanacak!

Söylenenler gerçek mi oluyor?


Özlemle andığımız çağımıızn en önemli dehası Steve Jobs ve Tim Cook ile yapılan bir ropörtajda kendilerine "Stylus" kalem ile ilgili bir soru sorulmuş ve her iki yönetici de bunun çok gereksiz bir donanım olduğunu belirterek ekrana kalemle dokunmak yerine ekran hassasiyetinin arttırılması gereklliliğini belirtmişlerdi.

O tarih üzerinden çok uzun bir zaman geçti ve Apple Amerikan Patent ve Mark Ofisinden aldığı yeni bir patent onayı ortaya çıktı. Yayınlanan görsellere göre Apple yeni nesil bir Stylus kalem ile ilgili ön çalışma içinde. 

1419945724_applecommunicationstyluspatent.jpg

Bu kalem ile yazılan herşey ekrana yazılmasa bile direkt olarak farklı bir alıcıya aktarılıyor. Bir öğretmen ayağa kalmadan da dijital tahtalarda öğrencilerine ders anlatabilecek. Tahtaya yazılan bir veri ise anında bir ya da birden fazla tablete yine aynı yolla aktarılabilecek.

1419945854_applestyluspatent.jpg

Bu kalemin iPhone 7 Plus'ta kullanılabileceği ile ilgili düşünceler ve iddialar olsa da ben şahsen bu kalemin Mac PC'ler ile kullanılabileceğini düşünmekteyim.

Bakalım Apple ne gibi yenilikler peşinde?

Peki sizce cep telefonlarında kalem olmazsa olmaz bir donanım mı? iPhone 7 Plus'ta kalem kullanılmalı mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.