Mobil

Apple iPhone 8 için tamir programı başlattı

Apple, bazı iPhone 8 modellerinde yaşanan yazılımsal sorun yüzünden yeni bir ücretsiz tamir programı başlattı.

Apple iPhone 8 için tamir programı başlattı

Teknoloji firması Apple, cihazlarında yaşanan sorunlar için zaman zaman ücretsiz tamir ve değişim programları uyguluyor. Bunlardan biri de iPhone 8 için hayata geçirildi.

Apple iPhone 8 için tamir programı başlattı

Bazı iPhone 8 modellerinde logic board yüzünden yaşanan donma, kilitlenme, yeniden başlama ve bazı durumlarda hiç açılmama gibi sorunlar teknoloji firmasının yeni bir tamir programı başlatmasına neden oldu.

Bu sorunların yaşandığı telefonların büyük bir çoğunluğunun Çin, Hindistan ve Japonya gibi Asya ülkelerinde ve ABD'de 2017-2018 yıllarında satıldığı açıklandı. Eğer siz de bu ülkelerden bir iPhone modeli aldıysanız ve yukarıda anlattığımız sorunları yaşıyorsanız Apple'ın başlattığı bu tamir programından ücretsiz olarak faydalanabileceksiniz.

Ücretsiz tamir programından nasıl faydalanacaksınız?

Elinizdeki iPhone 8 modelinde bu tarz sorun yaşıyorsanız ilk olarak Apple'ın ücretsiz tamir programını duyurduğu internet sitesinden seri numarası kontrolü yapmanız gerekiyor. Eğer seri numaranız sorunlu iPhone 8 modellerini içeriyorsa en yakın Apple Store ya da Appel Premium Resseller'a cihazınızı götürerek tamir sürecini başlatabiliyorsunuz. Ancak telefonunuzu tamire vermeden önce içindeki bilgileri yedeklemenizi öneriyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.