Yeni iPhone modellerinin tanıtım tarihi açıklandı!

Apple'ın yeni iPhone modellerinin tanıtım tarihi basın mensuplarına gönderilen davetle ortaya çıktı.

Yeni iPhone modellerinin tanıtım tarihi açıklandı!

Apple'ın uzun süredir birçok sızıntıya konu olan yeni iPhone modellerinin tanıtım tarihi belli oldu. Şirketin basın mensuplarına gönderdiği davetiyelerle etkinlik tarihi de ortaya çıktı.

Gönderilen davetiyelere göre Apple yeni iPhone modellerini 12 Eylül tarihinde tanıtacak. Etkinlik şirketin merkezinin bulunduğu Apple Park'taki Steve Jobs Theater'da gerçekleştirilecek.

Yeni iPhone modellerinin tanıtım tarihi açıklandı! - Resim : 1

Yeni iPhone modelleri 12 Eylül tarihinde tanıtılacak!

Artık Apple'ın lansmanlarının ana mekanı haline gelen Apple Park'ta düzenlenecek etkinlik Türkiye saati ile saat 20:00'de başlayacak. Sızıntılara göre bu etkinlikte birden fazla Apple ürünü tanıtılacak.

Basına gönderilen davetin oldukça sade olduğu görülüyor. Siyah bir zemin baz alınarak tasarlanan davetiyenin ortasında birkaç rengin iç içe geçtiği bir halka bulunuyor. Atında da Gather Round ifadesi yer alıyor. Bu ifadenin altında da tarih ve yer bilgisi bulunuyor. 

Yeni iPhone modellerinin tanıtım tarihi açıklandı! - Resim : 2

Apple 12 Eylül tarihinde neler tanıtacak?

Bugüne kadar ortaya çıkan bilgilere göre Apple, bu yıl yapacağı ve artık geleneksel hale gelen ürün lansman etkinliğinde 3 yeni iPhone modelini tanıtacak. Bunlar arasında iPhone 9 ailesi ile iPhone X ve iPhone X Plus modellerinin yer almasına kesin gözle bakılıyor. Bunlara ek olarak yeni nesil HomePod’un da bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor.