Mobil

Apple iPhone 8'de Samsung yapımı ekranlar mı kullanacak?

Apple ve Samsung yine bir ipte!


Apple farklı tedarikçilere donanımlarını ürettirerek yoluna devam ediyor ve hem kendisi hem de tedarikçilerini zengin ediyor. 2017 yılı içine kendi işlemci fabrikasını kuracağı söylentileri kulislerde heyecan yaratırken akıllı telefonların en önemli donanım olan ekran tarafındaysa firma uzun zamandır farklı üreticilerin kapsını çalmakta.

Samsung Display yöneticisinin yaptığı bir açıklama Samsung ve Apple arasında kapalı kapılar ardında bir anlaşma olduğunu doğrular nitelikte. Zira Samsung çalışanı firmasının OLED ekranlar tarafında büyük bir gelişim gösterdiğini ve Apple'ın 2018 yılında pazara suncağı iPhone 8'de  bu teknolojiden yararlanmak istediğini belirtiyor.

1448364706_oled.jpg

LCD ekranların yüksek enerji tüketimi firmaları farklı arayışlara itiyor. OLED teknolojisi mobil sektörün şu anda en önemli kurtarıcı olarak görünürken Samsung'un Ar-Ge merkezinde geliştirdiği 5 inç boyutundaki OLED paneller geleceği şekillendirmeye bu günden başlamış gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.