Mobil

Apple iPhone 9 için nihai kararı verdi

Çıkışı yılan hikayesine dönen iPhone 9 için kısa bir toplantı yapan Apple yetkilileri nihai kararı verdi. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Apple iPhone 9 için nihai kararı verdi

Yaklaşık olarak 3 yıldır Apple’ın uygun fiyatlı yeni bir iPhone modeli çıkacağına dair bazı söylentiler mevcut. Sonunda bu söylentiler 2020 yılı itibariyle gerçek olacak. Hali hazırda resmi bir duyuru gelmiş olmasa da Apple’ın uygun fiyatlı iPhone 9 için seri üretime geçtiğini biliyoruz.

Normal şartlarda iPhone 9 Mart ayı içerisinde tanıtılacaktır. Fakat koronavirüs salgınının dünya genelinde etkili olması nedeniyle yeni iPhone modelinin çıkış süreci de yılan hikayesine döndü.

Apple iPhone 9 için nihai kararı verdi

Sızdırılan son bilgilere göre bu durumdan rahatsız olan Apple yetkilileri geçtiğimiz gün mini bir toplantı düzenlediler. Bu toplantıda iPhone 9’un geleceği ele alındı.

Toplantıdan çıkan karara göre iPhone 9’un 15 Nisan’da tanıtılması ve ön siparişe sunulması, 22 Nisan’da ise raflardaki yerini alması kararlaştırıldı.

Bu bağlamda iPhone 9 çıkış tarihi için 22 Nisan’ın işaret edildiğini söyleyebiliriz.

Öte yandan iPhone 9 fiyatı için de bir ikilem söz konusu. Yönetimdeki bazı isimler mevcut pandemi nedeniyle fiyatın 349 dolar olarak belirlenmesini talep etmiş. Lakin diğer yöneticiler 399 dolarlık etikette ısrarcı olmuşlar.

Görünen o ki Apple’ın uygun fiyatlı iPhone’u en fazla 400 dolarlık etikete sahip olacak. Elbette bu işin bizi ilgilendiren kısmı iPhone 9 Türkiye fiyatı. Onu da bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Umut
Türkiyede ucuza telefon almak hayal resmen bu telefon en az 5 bin lira olacaktır
Cevapla
berna
Appe allah belanı versin sizin koronaya yakalandık ölürsünüz inşallah amin
Cevapla
Asil
Berna hanım karantinaya girelim mi zabaha kadar pompa
Abbas
Ahaha
Ogun
Al bendende okadar berna pislik bunlar para için yapmıycakları adilik yok bu ıphonun
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.