Mobil

Apple Watch 6 kandaki oksijeni ölçecek!

Apple’ın bu yılın sonlarına doğru tanıtacağı yeni akıllı saati kandaki oksijeni de ölçecek. İşte Apple Watch 6 özellikleri ile ilgili detaylar.

Apple Watch 6 kandaki oksijeni ölçecek!

Apple bu yılın sonunda yeni iPhone modelleriyle birlikte Apple Watch 6’yı da tanıtacak. Şimdiye kadar Apple Watch 6 ile ilgili pek çok söylenti ortaya atıldı. Bu söylentilerin bazılarında yeni Watch modelinin tansiyon ölçme özelliğine sahip olacağına dair bazı detaylar mevcuttu.

Apple Watch 6 kandaki oksijeni ölçecek!

Aslına bakılırsa bu yıllardan beri beklenen bir özellik. Fakat görünen o ki Apple hala saat aracılığıyla doğru bir şekilde tansiyon ölçmenin yolunu bulabilmiş değil.

Sızdırılan son raporlara bakacak olursak, Apple Watch 6 tansiyon ölçmese de farklı sağlık özellikleri sunacak. Bunlardan en önemlisi ise kandaki oksijen oranını ölçebilecek olması. Bunun yanı sıra aktif bir uyku takip özelliğinin de Apple Watch 6 ile gelmesi bekleniyor.

Apple Watch 6 özellikleri için sızdırılan bu iki detay aslında çok da yeni sayılmaz. Çünkü iFixit 2015 yılında eski Apple Watch modellerinde de kandaki oksijeni tespit edebilecek sensörlerin bulunduğunu ortaya çıkarmıştı. Lakin bu sensörler hiçbir zaman yazılımla desteklenmedi.

Dolayısıyla yeni Apple Watch için söz ettiğimiz kandaki oksijen oranının ölçülmesi olayı eski Apple Watch modelleri için de gelebilir.

Uyku takibi konusunda ise Apple’ın farklı bir yöntem izlemesi bekleniyor. Çünkü hala pek çok kişi saatini uyurken şarja takma taraftarı. Bu bağlamda yeni Apple Watch’ın uzun bir pil ömrü sunması beklenebilir.

Yorumlar
Yorumcu
Çok şaşırdım. Benim 2 yaşındaki 150 liralık Çinli saatimde olan özellik nasıl Apple Watch 6'da olabilir acaba!?
Cevapla
bilocan
150 liralık saat ölçebilir lafımız yok ama şöyle bir gerçek var. apple ın sağlıkla alakalı yaptığı geliştirmeler güncellemeler uluslar arası otorite olan sağlık kuruluşlarınca doğruluğu onaylanıp kullanıcıların saatlerinde oluşan sağlık bilgileri teşhis ve tedavilerde referans olarak kabul ediliyor. aradaki fark bu.
ken
çük boyunuda ölçecek mi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.