Mobil

Apple, iPhone kameralarından tasarruf edecek!

Apple çok yakında piyasaya süreceği iPhone 13 serisi için yeni bir kamera sistemi geliştiriyor. Peki bu sistemin kime ne faydası olacak. İşte detaylar!

Apple, iPhone kameralarından tasarruf edecek!

Yeni iPhone 13 akıllı telefon serisinin piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple'ın tüm modellerde kamera sisteminde bazı değişiklikler yapması bekleniyor. Şirketin daha yüksek kalite sensörleriyle donatılmış modüllere ağırlık vermesi bekleniyor ve bu da görüntü yakalamada yeni bir kaliteyi garanti edeceği anlamında geliyor.

Yapılan bu değişiklikler, Apple'ın paradan tasarruf etmesini ve teslimat sürelerini kısaltmasını sağlayacak. Şirket daha önce tedarikçilerinden, önceden monte edilmiş kamera modülleri satın alırken, şimdi üretici bileşenleri tek tek satın alınacak.

Apple Kameradan Nasıl Tasarruf Edecek!

Apple modülün akıllı telefonun içinde üretilme ve monte edilmiş şeklini değiştirecek. Bu işlerin ve işçiliğin değişeceği anlamında geliyor. Görünüşe göre bu da üretim birimi başına birkaç avro tasarrufa yol açacak.

Apple, iPhone kameralarından tasarruf edecek! - Resim : 1

Apple, iPhone 13'ün montajından tasarruf edecek. Bu nedenle Apple, işleri yapmanın yeni bir yolunu bulmak için tamamen farklı kamera modüllerine sahip yeni iPhone'ların piyasaya sürülmesinden yararlanacak. Başka bir deyişle, Apple'ın artık tüm modülü önceden monte etmek yerine lensleri ayrı ayrı üretmeyi tercih edeceği anlamına geliyor. Buna ek olarak, tüm bu süreç Apple'ın en büyük ortağı Foxconn'da gerçekleşecek.

Bu yeni fikir ve karar, kâr marjını en üst düzeye çıkarırken tüm süreci basitleştirecek. Başka bir deyişle montaj ve üretim süreci daha ucuz olacak. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi, bu tasarruflar tüketicilere maalesef yansıtılmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.