Mobil

Apple iPhone üretimini ikinci kez azaltıyor

Teknoloji firması Apple, yeni iPhone modellerinin üretimini satışları beklentilerin altında kaldığı için ikinci kez azaltma kararı aldı.


Apple'ın büyük umutlarla piyasaya sürdüğü iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinin satışları iyi gitmiyor. Firma daha önce aldığı bir kararla yeni iPhone modellerinin üretimini azaltacağını duyurmuştu. Şimdi ise yeni bir azaltma kararı daha geldi.

Apple iPhone üretimini ikinci kez azaltıyor

Ünlü analist Jun Zhang'a göre Apple yeni iPhone modellerinin üretimini 4 milyon birim daha düşürecek. iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri daha iyi sattığı için bu rakam içinde 2.5 milyonunun pek satmayan iPhone XR modeli olacağı düşünülüyor.

Büyük beklentilerle satışa sunulan yeni iPhone modelleri, yüksek fiyatları, fazla bir yenilik getirmemeleri gibi sebeplerden dolayı dünya çapında istenen satış rakamlarına ulaşamadı. Ülkemizde de 7.399 ila 14.999 TL fiyat aralığında satılan yeni iPhone modelleri fahiş fiyat rakamları yüzünden pek rağbet görmüyor. 

Bu vesile ile sizleri iPhone Türkiye ve ABD fiyatlarını karşılaştırdığımız video ile başbaşa bırakıyoruz:

Yorumlar
serefli1
biz almazsak kendileri kullanır. 4000 tl bile çok insanlar soğan alamıyor Türkiyede
Cevapla
Tel-siz
Abi bir telefona 4 bin tl vermeye ne gerek var. Firmalar her türlü kazanıyor. Değmeyecek paralar veriliyor telefonlara.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.