Mobil

Google Asistan Türkçe öğrendi. Biz de kullandık! (Video)

Kısa bir süre önce Türkçe dil desteği gelen Google Asistan, sorduğumuz sorularla terledi. İşte Türkçe Google Asistan deneyimi.


Sesli asistanlar son yılların en popüler teknoloji konularından biri. Apple'ın Siri, Goolge'ın Asistan, Samsung'un Bixby, Amazon'un Alexa gibi sesli asistanları sektörde rekabet ediyor. Ancak bu asistanlar içinde Siri dışında Türkçe dil desteği sunan sürümü bulunmuyordu. En azından yakın zamana kadar durum böyleydi. Google yaptığı yeni bir güncelleme ile Asistan'ı Türkçe olarak kullanıma sundu. Şimdilik sadece Android kullanıcılarının deneyimleyebildiği Türkçe Google Asistan'ı kullandık. 

Google Asistan Türkçe öğrendi. Bizde kullandık! (Video)

Çeşitli sorular sorduğumuz Google Asistan, bunların büyük bir bölümüne yanıt verdi. Veremedikleri içinse arama sonuçlarını gösterdi. Hem telefonumuzda hem de internet üzerinde arama yapabilen hizmet, istediğinizde fıkra da anlatabiliyor. 

Lafı daha fazla uzatmıyoruz ve Türkçe Google Asistan ile ilgili yaşadığımız deneyimi paylaştığımız video ile sizleri başbaşa bırakıyoruz:

Yorumlar
tROL
CEYDANIN YAPIMCISI YORUM YAZMIŞ..
Cevapla
ceyda..harika.. !!!!!!
ceyda bundan güzel.ve çok özellikli.. google ceyda gibi yapamıyormu ...asistanı..vay google vay ...ihtiyarlamışsın. ceyda,yı bir kişi yapıyor..googleye bin kişi.. yetersiz..
Cevapla
GG
İngilizce versiyonu apple ın siri sinden güzel TÜRKÇE YENİ OLDU FULL DEĞİL Ceyda aşırı saçme cpu tüketiyor!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.