Mobil

Apple iPhone yüzünden rezil oldu! Kimse güvenmez artık!

Apple'ın iOS 14.5'teki Takip Etme özelliğinin çalışmaması firmaya pahalıya patladı. iOS 14.5.1 ile hataya giderdik diyen Apple, görünüşe göre yalan söylemiş.

Apple iPhone yüzünden rezil oldu! Kimse güvenmez artık!

Cupertinolu teknoloji devi Apple, iOS 14.5 güncellemesi ile birlikte Takip Etme özelliğini kullanıma sunmuştu. Takip Etme özelliği sayesinde uygulamalar kullanıcıların alışkanlıklarını analiz edip veri toplayamıyordu. Android'de asla olmayacak olan üst düzey güvenliği sunan Apple, bu özelliği ile rezil rüsva oldu.

iOS 14.5.1 güncellemesi de Takip Etme sorununu düzeltmedi!

iOS 14.5'i yükleyen kullanıcıların büyük bir bölümü Takip Etme seçeneğinin pasif olduğundan şikayet etmeye başladı. Apple bu şikayetleri 1 hafta gibi kısa bir sürede değerlendirdi ve karşımıza iOS 14.5.1 güncellemesi ile çıktı.

Güncelleme detaylarında "Ayarlar’da Uygulamaların Takip İzni İstemesine İzin Verin’i etkisizleştirmiş olan kullanıcıların bu ayarı yeniden etkinleştirdikten sonra uygulamalardan uyarı almamasına neden olan, Uygulama Takibi Şeffaflığı ile ilgili bir sorunu düzeltildi." ifadesi yer alıyordu. Ancak güncellemeyi yükleyen iPhone sahipleri sorunun düzelmediğini belirtti.

iPhone 11 cihazımıza yüklediğimiz iOS 14.5 ve iOS 14.5.1 güncellemelerinde Takip Etme özelliği bizde de çalışmıyor. iCloud hesabından çıkış yapıp tekrar giriş yaptık. iPhone'un bölgesini değiştirdik ve cihazı kapatıp açtık ancak sorun yine devam etti.

iOS 14.5.1

Reddit'teki kullanıcılar da bu sorunun güncelleme ile yine çözülmediğini belirtiyor. Muhtemelen Apple, 1 hafta sonra iOS 14.5.2 güncellemesini yayınlayarak sorunu kökten çözecek.

Apple tarihinde hiç böyle bir olay yaşanmamıştı. Apple sorunu çözdük diyorsa o sorun gerçekten de çözülmüştür. Bu sefer neden böyle oldu kimse anlamadı diyebiliriz.

Eğer bu özelliğin sizde çalışıp çalışmadığını merak ediyorsanız; Ayarlar>Gizlilik>Takip Etme bölümüne bakabilirsiniz. Eğer seçenekler pasif görünüyor ve aktifleştirmiyorsanız sizde de bu özellik çalışmıyor demektir. Takip etme özelliğini aktifleştirmenin şimdilik bir yolu yok. Apple'dan güncelleme beklememiz gerekiyor.

Yorumlar
Yaşar
iPhone 3 yıldır her konuda sınıfta kalmıştır. iPhone x den beri aynı tasarım Pil konusu ekran Hepsinde cacık kaldı kusura bakmayın fan bohlar
Cevapla
Apple Gıcık olub kötülüyenlerin düşmanı
Yeter artık herkes apple kötüleyip piyasadan kaldırmaya çalışıyor neymiş ürünleri pahalıymış arkadsş apple ürünlerini zorlamı aldırtıyomu ? Parası olan alıyor parası olmayan almıyo bu kadar ! Apple kötüleyenlerin 100 de 90% zi apple ürünleri almamayıp kötüleyenlerdir ! Amma o kişilere son model iphone verseler appled güzel marka yok, kalite süper derler ! Şimdide bu haberi gördüm ayarlarda kümücük bi sorun var artık hiç kimse iphone almazmış ! En azından az para verip android almak yerine biraz fazla para verip iphone alırım ve kasma ve donma sorunu yaşamam Piyasadaki pahalı androidlerden iphone 6 daha iyi en azında adamlar yapıp kalitesini satıyorlar !
Cevapla
mahmut
Kapitalizmin köpeğiyim apple tasma satsın alırım
Cevapla
Chn
Kimse güvenmez artık mış 😂
Cevapla
mehmet
6s kullanıyorum aktif
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.