Mobil

Apple iPhone'larınızı sizden satın alıyor!

Apple iPhone'larınızı geri satmak ister misiniz?


Apple firması ucuz işçilerle ürettiği telefonlarla dünyanın en zengin şirketleri arasında yer alıyor. Şirket olumsuz eleştirilere de maruz kalsa firmanın müşteri memnuniyeti anlayışı diğer şirketlere örnek olabilecek nitelikte. Hatalı olduğu ya da artık piyasada olmasını istemediği ürünleri, tüketicilerden satın almayı tercih eden Apple diğer firmalardan farklı bir yol sergiliyor.

Şirketin bu yönteminin çok satan yüksek uç cihazlarında kullanıp kullanmayacağı da merak konusu. Son zamanlarda ortaya bir iddia atıldı ve iPhone 4S'in piyasa değerinin düştüğünü anlatan haberlerin Apple'ı rahatsız ettiği söylendi.

1346344703_iphone4swithbox.png

Apple'ın içinden kaynakların sızdırdığı haberlere göre şirket iPhone 5 almak isteyen tüketicilere ilginç alternatifler sunmaya hazırlanıyor. İddiaya göre Apple, iPhone 4S'in marka değerinin düşmemesini istiyordu ve firma, tüketicilerden yüksek değer karşılığında telefonlarını satın almayı planlıyor. Bu şekilde hiç kimse, piyasada 150 ya da 200 dolara ikinci el iPhone 4S bulamayacak ve telefon değerlenmiş olacak.

Apple sadece bununla kalmıyor. Şirketin üzerinde çalıştığı diğer alternatiflerse iPhone 4S'sini getirenlerin iki yıllık kontratları karşılanacak ve iPhone 5'e yeni şartlarla sahip olmalarının önü açılmış olacak. Şimdilik bunlar sadece fikir olarak kaldı ancak Apple, çalışma şekline göre bu tarz dedikoduları yayarak halkın tepkilerini ölçmeyi seviyor. Kullanıcıların tepkilerine göre plan devreye sokulabilir.

Yorumlar
dede korkut
Vay apple Vay
Cevapla
palavra
ben para verdim abonelik odedim toplam fiyatin yarisini bile karsilamaz amerikada ayni sistem var piyasa degeri degil daha ucuza aliyor ikinci el sat daha karli
Cevapla
Serdar
Bu zaten Amerika'da uygulanıyor. Türkiye'de yok ama ne yazık ki.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.