Mobil

Apple işe alımları azaltıyor!

Apple, iPhone satışlarındaki düşüklük nedeniyle yeni işe alımları azaltıyor. Peki bu şirketi nasıl etkileyecek? İşte detaylar!

Apple işe alımları azaltıyor!

Bildiğiniz gibi Apple, uzun zamandır yeni çıkarılan modellerin satışları konusunda sıkıntılar çekmekte. Bu sorun karşısında üretimi yavaşlatma kararı alan şirket anlaşılan sadece bununla sınırlı kalmayacak. Bloomberg’in haberine göre Apple, iPhone satışlarındaki düşüklük nedeniyle yeni işe alımları azaltıyor.

Ay başında yapılan bir toplantıda Tim Cook'a üretimden dolayı işe alımlarda da bir aksiyona gidilip gidilmeyeceği soruldu. 

Apple işe alımları azaltıyor!

Bu soru karşısında Cook, ''Apple’ın doğrudan işe alımları durdurma gibi bir düşüncesi yok şimdilik. Ancak bazı departmanlardaki işe alımları azaltma kararı aldık, evet.” açıklamasında bulundu. Tabii ki alınan bu aksiyon şirket üzerinden yapılacak olan iyileştirmelere pek etkisi olmayacak. 

 

Genel olarak her yıl işe alım kotası artarken bu sene Apple çöküşleri oynadığından kota daraltılmış durumda. Henüz hangi departmanlar için bu işe alım azaltması uygulanacak bilmiyoruz ancak Cook, Apple’ın yapay istihbarat ekibi gibi önem arz eden departmanları bu aksiyonun etkilemeyeceğinin altını çizmeden geçmedi.

Apple politikalarında hiç bir değişiklik yapmadan devam etme kararı alırsa açıkçası 5 yıl içerisinde kendisini çok farklı noktalarda görebiliriz diye düşünüyorum. Peki ya siz Apple şirketinin son durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? ''Apple çöküşte!'' demek doğru bir slogan olur mu bu yaşanan sıkıntılar içerisinde? 

Yorumlar
apple beter ol..
Çöküşte mı..daha beter olsun..bir telefona yurdumuzda kaç kişi 14.bin lira verebilir. dinsizin hakkından imansız gelirmiş..dinsizi imansızlar çökertmiş.. notebook.ları 43.bin liradan başlıyormuş..120.bin liraya bilgisayar olurmu altın kaplama dahi olsa o parayı vatandaş veremez.. kimler verir...HAVADAN PARA kazananlar..artistler..vekiller..danışmanlar..spikerler vesair..birtane gariban varmı bunların içinde..yooook.. öyleyse BETER OLSUN APPLE..Milleti kazıklamak biliyor..başkalarıda onu kazıklıyor..600 milyar dolar,a yakın çökmüş..deniliyor..GAZETELER...
Cevapla
teknic..,
apple 1 numaralı kazıkçı..samsung, 2 numaralı kazıkçı..huawei 3 numaralı kazıkçı LG,4 numaralı kazıkçı..sony.süper numaralı kazıkçı.. bunların telefonları alınmaz.. aynı telefonun daha iyisini çin,liler yapıyor yarı fiyatına..bunlar MARKA satıyor.telefon değil.. note 9,un senesi dolacak daha yeni son 4G güncellemesi geldi.. bundan sonra güncelleme SİSTEM hataları üzerinden gelecek.çünkü telefonda 5G özellikleri yok. sakın paranızı çöpe atmayın.
Cevapla
Kırkaltı
Daha kötü olsun sürünsünler.apple cığıma bol kazançsız ve hayırsız işler dilerim
Cevapla
Doktor1
Genel Sebebi: Apple ürünleri pahalı olduğudur. Türkiye’deki “dolar” yüksek nedeniyle acayip çok pahalı oldu. Türkiye gibi diğer bazı ülkeler var. Tek çözüm: APPLE, pahalılık olan ülkelere “dolar” yerine milli para birimi ticaret yapmalı ve ucuzmalı. O zaman apple başında dert olmaz...
Cevapla
hakan
daha önce şöyle bir bakış vardı, apple ve diğerleri şimdi ise diğerleri ve apple. bir çok yeniliğe öncülük yapan bir firma aslında mevcut teknolojileri daha iyi harmanlayıp işin içine tasarım koyuyorlardı. şimdi ise apple dan çok daha iyi tasarıma sahip daha yüksek donanımlı daha uygun fiyatlı bilgisayar ceptelefonları ve tabletler mevcut. iphone 11 yada yeni macbooklar da çıkarsa satışları en az %50 azalacak. sadece gözlemim. fazla uzatmayayım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.