Mobil

Apple katlanabilir ekranlı iPhone için bir adım daha attı!

Apple katlanabilir ekrana sahip ilk iPhone modeli için bir patent daha aldı. İşte detaylar!


Akıllı telefon dünyası giderek gelişmeye devam ediyor. Yıllar geçtikçe telefonların alo dese yeter mantığından çok daha geniş alanlara uzanan gelişimlerine şahit olduk ve hala da oluyoruz. Farklılaşan özellikler ve tasarım yapısı ile beraber akıllı telefonların bambaşka bir noktaya doğru gittiğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

Buna en çok önem veren ve yatırım yapan ise Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung. Bilindiği üzere şirketin katlanabilir ekranlı modelleri bulunuyor ve bu modeller ülkemizde de satışta. Ancak bu işe yatırım yapan tek şirket de Samsung değil. Apple'ın da gizliden gizleye bu konu hakkında çalışmalar yürüttüğünü ifade edersek yanlış söylemiş olmayız.

Apple katlanabilir ekranlı iPhone için bir adım daha attı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple da ilerleyen yıllarda katlanabilir ekrana sahip iPhone modeli için çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda bu konu üzerine bir patent alan şirketin yeni bir patent daha aldığı ortaya çıktı. Buna göre ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne patent başvurusunda bulunuldu ve kendini onarabilen ekran patenti alındı. Katlanabilir ekran özelliğine sahip ilk iPhone modeli için alınan bu patent sayesinde telefondaki katlama izi ortadan kalkmış olacak.

Bilindiği üzere şu anda katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon modellerindeki en önemli sorunlardan biri katlama izi. Bu soruna yoğunlaşan Apple, katlanabilen ilk iPhone'un sorunsuz çalışması için izi ortadan kaldıracak bir patent aldı. Ayrıca bu teknoloji ile beraber katlanan kısımda kalabilecek olan toz ve benzeri şeylerin neden olabileceği çizikler de engellenmiş olacak. Bu teknolojinin telefon şarj halinde iken çalışacağı ve telefonun kendi kendini onaracağı ifade edilenler arasında.

Yorumlar
veli ye cevap
kanka iphone kullananların iphone kullanan arkadaşları oluyor zaten merak etme sen amsung almaya devam et
Cevapla
Veli
Appel asla kullanmam bespara etmez diğer android telefonlar la bağlantı bile kuramayan bir hurdaya bukadar para vermek enayilktir
Cevapla
Ali
hadi oradan pis fakir.
Emirhan Kaya
Doğru
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.