Mobil

Apple Krallığı yıkılıyor mu? Snapdragon 8 Gen 2’den nefes kesen performans!

Akıllı telefon dünyasının en önemli bileşeni olan yonga seti konusunda rekabet had safhaya ulaştı.

Apple Krallığı yıkılıyor mu? Snapdragon 8 Gen 2’den nefes kesen performans!

Akıllı telefon sektörü kendi rekabetinin yanında içerisinde bulunan her bir parça bazında da büyük bir yarışa ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte yeni bir akıllı telefon alacakların ilk baktığı şeylerden biri olan yonga seti performansı konusunda, bu zamana kadar Apple’ın üstünlüğünün olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

A Bionic yonga setleri sayesinde her zaman en güçlü akıllı telefon modeline sahip olan Apple, bu sene söz konusu kategorideki liderliğini kaybedebilir. Geçtiğimiz hafta tanıtılan ve Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2 yavaş yavaş adından bahsettirmeye başlarken, bu telefondan güç alan ilk telefon olması beklenen Vivo X90 Pro+’ın Geekbench test sonuçları sektöre bomba gibi düştü.

Apple Krallığı yıkılıyor mu? Snapdragon 8 Gen 2’den nefes kesen performans!

Şu an için akıllı telefon dünyasının en güçlü telefonu olarak gösterilen iPhone 14 Pro Max, bu platformun tek çekirdek testinden 1884 puan, çoklu çekirdek testinden ise 5431 puan almıştı. Bununla birlikte aynı teste giren Vivo X90 Pro+ ise tek çekirdek testinden 1467 çoklu çekirdek testinden ise 5182 puan aldı. Her ne kadar bu sonuçlarla Vivo, Apple’ı geçememiş olsa da, Snapdragon 8 Gen 2’nin artık rakibinin ensesinde olduğu kesin. Özellikle Samsung’un yeni amiral gemisinin piyasaya çıkmasıyla birlikte Qualcomm’un yeni yonga setini liderlik koltuğunda görebileceğimizi bir kez daha hatırlatalım.

Yorumlar
Anonim
Apple donunu satsa en yüksek fiyattan alırsınız boş muhabbet
Cevapla
Evren Çağlayan
İşlemci nedir ne işe yarar standart kullanıcı telefon takılmasın kasmasın yeter diye bakar tüm apple işlemcileri sorunsuz çalışıyor a11 dahil kimse işlemci sentetik testine bakıp telefon almaz diğer fimalar ios gibi bir yazılım yaparsa ozaman apple zor duruma düşer android ile apple yıkılamaz
Cevapla
Cenk
Keşke Apple'ı hızlı yapan yazılımı değil de, kullandığı depolama türü olan NvME SSD olduğunu bilseniz.
Sarp
Ben hiç bir markanın tarafgiri değilim ama sanki android telefonlar sürekli takılıp donuyormuş gibi konuşmuşsunuz. Samsung'un orta segment giriş telefonları bile kasmıyor donmuyor. Sen bir 10 yıl öncesinden bahsediyorsun. Samsung telefonların orta segmentlerinde bile amoled ekran var ekran kalitesi bile düşük Apple'ın.
Oled
Apple bu seviyeleri üç yıl önce geçti A14 işlemcisi bile bundan güçlü
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.