Mobil

Apple kullanıcılarını Masque Attack için uyardı

ABD hükümeti iPhone ve iPad kullananları "Masque Attack" kosununda uyardı.


ABD hükümeti bu sabah yayınladığı bildiriyle iPhone and iPad kullananları "Masque Attack" adlı güvenlik açıklığı konusunda uyardı.

Reuter's'de yer alan habere göre, iPhone ve iPad"Masque Attack" açıklığı ilk olarak geçtiğimiz Pazartesi Fire Eye firması tarafından ortaya çıkarılmıştı.

Masque Attack, üçüncü partiye ait kötü yazılımları maskeleyerek Apple İOS sistemine indirilen bir uygulama dosyası gibi girmesine izin veriyor.

Masque Attack'ın hızla yayıldığına dikkat çeken ABD Ulusal Sibergüvenlik ve İletişim Entegrasyonu Merkezi Acil Bilgisayar Müdahale Takımı kaleme aldığı bültende iPhone ve iPad cihazlarını kullananları şu başlıklarda uyardı:

- Masque Attack cihazlarınızdaki kendi indirdiğiniz uygulama gibi görünerek giriş şifrelerinizi kırabilir.

-Yerel Cache girerek size ait olan en hassas verileri ele geçirebilir

-Cihazlarınızı kullanırken adeta bir gölge gibi sizi takip edebilir

-Masque Attack gerçek uygulamadan ayırt edilemez

ABD Ulusal Sibergüvenlik ve İletişim Entegrasyonu Merkezi, iPhone ve iPad cihazlarının "Masque Attack"tan korumanın en iyi yolunu, App Store ve ortakları haricindeki yerlerden hiçbir uygulamayı indirmemek olduğunu belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.