Apple meydan okudu! Uygun fiyatlı cihaz yaparsak sektörde başka marka kalmaz!

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple rakiplerine meydan okumaya devam ediyor. Apple şimdi de Android tarafındaki cihazlara meydan okudu.

Apple meydan okudu! Uygun fiyatlı cihaz yaparsak sektörde başka marka kalmaz!

Apple’ın akıllı telefon sektöründeki en önemli isimlerden biri olduğunu biliyoruz. 2022’de Samsung’un ardından en fazla telefon satan şirket olan Apple şimdi de hedefine Android tarafını aldı. Apple en fazla telefon satan 2. marka olmasına karşı, kar marjı tarafında açık ara farkla önde bulunuyor. Çünkü Apple’ın tüm cihazlarındaki kar marjı çok yüksek. Dolayısıyla Samsung’dan daha az telefon satsa da çok daha fazla para kazanıyor.

Yıllardır Apple’ın uygun fiyatlı bir iPhone çıkaracağı söylenir durur. Fakat şimdiye kadar istenilen seviyedeki gibi ucuz bir iPhone modeli ile karşılaşmadık. Sözüm ona uygun fiyatlı olan SE serisi bile piyasa ortalamasının çok üzerinde rakamlarla satışa sunuldu.

Apple meydan okudu! Uygun fiyatlı cihaz yaparsak sektörde başka marka kalmaz!

Geçtiğimiz gün ABD’de bir toplantıda, Apple yetkilisine neden orta segment tarafında Apple’ın soğuk davrandığı soruldu. Yetkilinin bu soruya verdiği yanıt ise Android tarafındaki markaları çok kızdıracak diyebiliriz. Apple yetkilisi, eğer uygun fiyatlı bir iPhone yapılırsa, pazarda başka markanın kalmayacağını söyledi. Yani yetkili lafı, Apple varken, iPhone varken, kimse kalkıp da Anrdroid tarafında bir cihaz almaz demeye getirdi. Peki sizlerin görüşü ne? Gerçekten de uygun fiyatlı güncel bir iPhone modeli olsa, kullanıcılar Android yerine iOS’i mi tercih ederlerdi? Cevap sizin.