Mobil

Apple Pay Şubat ayında Çin'e geliyor!

Apple'ın geçtiğimiz yıl tanıttığı Apple Pay büyümeye devam ediyor.


Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus lansmanında mobil ödeme sistemi Apple Pay'i de tanıtmıştı. Apple Pay mobil ödeme noktasında farklı bir şey sunmasada Amercan Express, Visa ve Master kartları arkasına alarak geniş bir ekosistem oluşturacağının sinyalini vermişti

O tarihten beri aradan 15 ay geçti ve Apple Pay başta Amerika olmak üzere birçok ülkede kullanılmaya başladı. iPhone ve Apple Watch sahipleri ödeme noktalarında telefonlarını ya da saatlerini terminallere dokundurarak ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

1448703465_apple0287.jpg

Dünyanın en kalabelik ülkesi Çin'de Apple Pay hizmetinin kullanılması için Tim Cook ve ekibi uzun zamandır Çin Hükumeti ve banka yetkilileri ile görüşmeler yapıyordu. Bank of China, China Construction Bank, Industrial and Commercial Bank of China ve Agricultural Bank of China ile yapılan görüşmlerin sonuna gelen Apple'ın Şubat ayında yeni yıla giriş yapan Çin'de Apple Pay hizmetine başlayacağı belirtiliyor.

Bakalım Apple Pay ülkemize ne zaman gelecek? 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.