Mobil

Apple, Samsung ile olan bağlarını tamamen koparıyor

Tedarik ihtiyacının farklı üreticilere kaydıran Apple, Samsung ile olan ilişkisini bitme noktasına getiriyor.

Apple, Samsung ile olan bağlarını tamamen koparıyor

Tarihin en uzun soluklu patent davasını bizlere yaşatan ikili arasında bir dönem ilişkiler normal seyirde devam ederken, patent davalarıyla birlikte ikilinin arası açıldı. Apple, A işlemcilerin yanı sıra retina ekran, batarya ve depola birimlerinin büyük bölümünü Samsung cephesinden sağlarken, gelişen süreçte Apple’ın artık farklı alternatiflere kaydığı görülüyor.
1364189333_samsung-galaxy-s-4-vs-iphone-5-specs-630x472.jpg

Güney Kore kaynaklı iddialara göre Apple, yeni iPad ve iPhone 5S’in tedarik oluşumunda birkaç üretici ile görüşme halindeyken, söz konusu üreticiler arasında Samsung yer almadığı görülüyor. Panel noktasında Sharp, LG ve Japan Display ile görüşme halinde olan Apple, işlemciler için ise Intel ile uzun süredir görüşme halinde. Söz konusu cihazlarda hangi işlemci birimleri kullanılır net değil ancak, Intel’in Apple için 20nm mimarisinde işlemciler geliştirmeye başladığı bir süredir gündemi meşgul etmekte.

Apple, bilindiği üzere patent davaları neticesinde Samsung ile olan ilişkileri en aza indirgemeye çalışırken, ilerleyen dönemlerde bu ilişkinin tamamen kopabileceğini ön görebiliriz. Yine de mobil dünyasında ikili arasındaki rekabet tüm hızıyla sürmeye devam edecek.

Yorumlar
Misafir
bagları koparan apple degil samsung bence.. adamlar mahkemeye veriyo samsung u samsung bide bunlara malmı vericek.. zaten telefonları falan daha iyi apple dan.. artik gerisini apple dusunsun..
Cevapla
Misafir
samsung eski samsung değil ki apple a parça satamadigi zaman zarar etsin :-) h.i.ü
Cevapla
Memo03 (Xperia Z)
Ekrani Sharp yapsin, isletmeci ise Intel olsun...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.