Mobil

Samsung, Android cephesindeki değişimden memnun görünüyor

Android'in önceki lideri Rubin'in farklı fikirlere karşı kapalı olduğu, Pichai'inin ise fikirlere daha açık olduğu belirtiliyor.

Samsung, Android cephesindeki değişimden memnun görünüyor

Kısa süre önce Android cephesinin geliştirici takımının başında yer alan Andy Rubin’in yerine Sundar Pichai atanmıştı. Android’in babası olarak nam salan Rubin’in açıkçası görevinden alınması birçok kesimde şaşkınlık yaratmıştı. Yerine gelen Sundar Pichai ise Chrome işletim sisteminin yan ısıra Chrome tarayıcısının başındaki isim.
1364187117_sundar-pichai.jpg

Yapılan değişim sonrası Samsung cephesinden de değerlendirmeler geldi. Şirketin kıdemli yöneticilerinden Kevin Packingham, Sundar Pichai’in farklı fikirlere daha açık olduğunu belirtirken; Andy Rubin’in ise farklı fikirleri pek kabul etmediğini ifade etti. Bu sebeple Samsung’un yapılan değişiklikten memnun göründüğünü söyleyebilir. Packingham, Google ile aralarındaki ilişkinin ise güçlenerek devam ettiğini, ilerleyen süreçte de bu beraberliğin devam edeceğinin altını çizdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.