Mobil

Apple, Samsung'un uygulamasını reddetti!

Apple, uygulama mağazası App Store'da Samsung Pay Mini uygulamasının yayınlanmasını engelledi. Bu kararın kasıtlı olarak alındığı söyleniyor!


Apple ile Samsung arasındaki rekabet son gelen haber ile kızışacağa benziyor. Apple'ın uygulama mağazası App Store'da mobil ödeme sistemi Samsung Pay'in sadece çevrimiçi ödemeler için geliştirilen Samsung Pay Mini uygulaması, geçtiğimiz gün yayınlanmak istendi. Ancak Samsung'un bu girişimi Apple tarafından reddedildi.

Samsung'un Ocak 2017'de sunacağı basit bir mobil ödeme sistemi olan Samsung Pay Mini, Apple'ın mobil ödeme sistemi Apple Pay'in en büyük rakibi olarak gösteriliyordu. Kendine rakip istemeyen Apple'ın, App Store'da Samsung Pay Mini uygulamasını kasıtlı olarak reddettiği söyleniyor.

Bildiğiniz gibi App Store'a yüklenecek uygulamaların Apple'ın onayından geçmesi gerekiyor. Herhangi bir güvenlik veya lisans ihlali durumunda uygulamalar App Store'da yer alamıyor. Ancak, Samsung Pay Mini uygulamasının bu sebeplerden dolayı mı reddedildiği bilinmiyor.

Bakalım Samsung, App Store'da Samsung Pay Mini uygulamasını getirmek için yeniden bir sürecin içerisine girecek mi yoksa vazgeçip Android platformundaki uygulamalarına mı ağırlık verecek?

1481614119_samsung-pay.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.