Mobil

Apple satılmayan iPhone Xs Max'in üretimini azaltacak!

Apple'ın kısa süre önce tanıttığı yeni telefon modelleri içinde en pahalısı olan iPhone Xs Max'in üretiminin yarıya indirilmesi gündemde.


Son aylarda işlerin iyi gitmediği Apple, Eylül ayında duyurduğu ve ülkemizde de satışa sunulan iPhone XR, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde de istediği başarıya ulaşamadı. Satış hedeflerini tutturamayan marka, bu modellerin üretimini iki kez azaltmıştı. Yeni haberlere göre iPhone Xs Max modelinin üretimi de yarı yarıya azaltılacak.

Apple iPhone Xs Max'in üretimini düşürebilir

Halen Türkiye'de satılan en pahalı telefon ünvanını elinde bulunduran (512 GB modeli 13.999 TL) iPhone Xs Max'in üretimi yarı yarıya azaltılacak. Citi Research firmasının Cuma günü yayınladığı rapora göre teknoloji devi Apple, yeteri kadar talep görmeyen ve fiyatları sadece ülkemizde değil ABD gibi gelir düzeyi yüksek ülkelerde bile yüksek bulunan iPhone Xs Max'in üretimini yüzde 48 oranında azaltacak. Rapordaki tahminlere göre Apple, en yeni üç modelin 2019 üretim hedeflerini 50 milyondan 45 milyona düşürecek.

Üç yeni modelle beklediğini bulamayan, yüksek fiyatlar ve yenilik getirmemesi nedeniyle istediği satışlara ulaşamayan Apple, eski telefonu getir yenisi götür gibi kampanyalarla durumu kurtarmaya çalışıyor. Ancak bu fiyat ve ürün geliştirme politikası ile ne kadar başarılı olur o da ayrı bir konu.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Kazım Aydın
İpone Alan Kerizler 14bin bir telefon a verilirmi verecek keriz cok
Cevapla
Derdi Yok
Yenilik yok bişey yok değer mi değmez. Bir telefona bin lira bile fazla.
Cevapla
Onurcan
Valla samsung kullaniyorum o kadar rahat ki 2 guncellemeden sonra bozulan iphoneleri napiyim
Cevapla
eren
satılmaz tabi araba fiyatına telefon mu olurmuş !
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.