Mobil

Apple Shazam için AB'den onay aldı

Avrupa Birliği, Apple'ın Shazam müzik uygulamasını satın almasını onayladı.

Apple Shazam için AB'den onay aldı

Avrupa Birliği (AB), Amerikan teknoloji şirketi Apple'ın Shazam müzik uygulamasını satın almasına onay verdi. AB Komisyonu'ndan yapılan açıklamada, Apple'ın Shazam uygulamasını satın almasının rekabete olumsuz etkisinin olmayacağı yönünde karara varıldığı bildirildi.

Kişisel bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler için mobil bir uygulama olan Shazam, cihazlardaki mikrofonu kullanarak çalan müzikleri tanımlıyor. Avrupa'da faaliyet gösteren büyük ölçekli şirket birleşmeleri veya satın almalarını denetlemek AB Komisyonu yetkileri arasında. AB Komisyonu, bu inceleme ve soruşturmalarda rekabete aykırı bir durum olup olmadığını değerlendiriyor.

Apple Shazam için 400 milyon dolar ödemişti

Rekabete zarar verecek durumların tespit edilmesi halinde AB Komisyonu birleşme ve satın almaları engelleyebiliyor. Apple, geçen yıl aralık ayında şarkıların ismini bulmak için kullanılan uygulama Shazam'ı satın almıştı. ABD merkezli teknoloji devi bu satın alma için 400 milyon dolar ödedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.