Mobil

Apple, Shazam'ı satın alıyor!

Apple'ın müzik bulma servisi Shazam'ı satın alacağı söylentileri ortaya çıktı. Peki, Apple, Shazam'ı neden satın alacak?

Apple, Shazam'ı satın alıyor!

Apple'ın borsadaki hareketlenmelerinde popüler müzik içeriği tanıma firması olan Shazam'ı satın alacağı ortaya çıktı. Konuyla ilgili bilgi veren TechCrunch kaynakları, anlaşmanın kesinleşmediğini ancak önümüzdeki Pazartesi günü bu anlaşmanın resmiyete dökülebilecğeini belirtiyor.

Söylentilere göre; Apple, Shazam'ı satın almak için 400 milyon doları gözden çıkarmış durumda. 1999 yılında İngiltere'de kurulan Shazam,  sesleri tanıyarak, çalan müziği bulmaya yarıyor. iOS ve macOS'te ayrı bir uygulama olarak yer alan Shazam, iOS 9 ile Siri'ye entegre edilmişti.

Siri'ye "Hey Siri Çalan Şarkı Ne?" komutunu verdiğinizde; Siri, Shazam API'ları ile çalan şarkıyı buluyordu. Apple, bu özelliği geliştirmek ve gücüne güç katmak için Shazam'ı renklerine bağlayabilir.

Shazam CEO'su Rich Riley; bu yılın başlarında verdiği bir röportajda, şirketin rekabeti artırmak için büyük bir şirket tarafından satın alınabileceğini zaten belirtmişti. Muhtmelen Apple ile Shazam arasındaki pazarlıklar 2017'nin başlarına dayanıyor. Bakalım Cupertinolu dev, Shazam'ı satın aldığını Pazartesi günü duyuracak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.