Mobil

Apple sonrası Huawei'den de zam kararı!

Kurun artması sonucunda Huawei P Smart ve Huawei P20 Lite modellerinin güncel fiyatları aldı başını gitti.

Apple sonrası Huawei'den de zam kararı!

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın yeni ürünlerini tanıtmasının ardından eski iPhone ürünlerine oldukça yüksek bir zam gelmişti. Apple cihazlarına gelen zamlar neredeyse bir ikinci el araba alacak kadar yükselmiş durumda.

Kurların yükselmesi sonucu ve ülkemiz para biriminin değer kaybetmesiyle uçuk fiyatların kurbanı olan ürünlerden bir tanesi de Huawei markası oldu. Şirketin adını en çok duyurduğu Huawei P Smart ve Huawei P20 Lite modellerinin güncel fiyatları aldı başını gitti diyebiliriz.

Apple sonrası Huawei'den de zam kararı!

Önce Apple, ardından Samsung, şimdi de Huawei bizleri zora sokacak yeni zamlarıyla gündemde olan markalar. En can sıkıcı noktalardan biriyse Huawei'nin, tarifeye ek olarak alınan fiyatlarına da düzenleme getirmiş olması. Peki fiyatlar neydi, ne oldu?

Huawei P Smart, 1750 TL’ye satılırken, yeni düzenleme ile ürünün fiyatı 2200 TL’ye çıkmış durumda. 450 TL’lik bir artış ise oldukça ciddi ve ani bir artış diyebiliriz. Firmanın bir diğer popüler telefonu olan ve stantlarda özellikle aranan Huawei P20 Lite’ın fiyatı ise 2600 TL’den 3300 TL’ye çıkmış durumda. Burada ise 700 TL’lik bir artıştan bahsediyoruz. 

Yorumlar
Antiq
Kur 3 ten 6 ya çıktı telefonlar da tam olarak iki katı fiyatına satılıyor. Yani sağa sola kıvırmanın bir faydası yok. Hesap bilen herkes anlar bunu. Vestel ve Casper gibi yerli markalarda zam yaptı ve yapacakta...
Cevapla
misafir
yerine kullanacağın telefonun da illaki işlemcisi, ekranı vs.. dolarla alındığı için onlara da zam gelecektir.. vestel ya da general mobil işlemci mi üretiyor ya da ekran mı üretiyor..
Cevapla
Mahmut
P20 lite bu fiyatı kesinlikle haketmiyor, onun yerine Sony Xz1 kesinlikle en iyi tercihtir
Cevapla
Smart
Bizde bilinçli ve organize olan tüketici anlayışı malesef yok. Bu firmaların ürünleri yerine geçecek alternatif ürünler mutlaka var. Ama bunları kullanmayı kabul edecek kişi sayısı çok az. Marka bağımlılığı, bu markaları kullanmayı bir statü ve saygınlık elde etme aracı gören ve bu yüzden fiyatı en son düşünen yığınla tip var. Bu yüzden Apple Samsung ve Huawei gibi firmalar çok rahat zam yapabiliyor. Adamlar bu fiyata abd, İngiltere gibi ülkelerde asla satış yapamaz. Ama iş Türkiye’ye gelince nasılsa alan sazan çok deyip abartılı zamlar yapıyor.
Cevapla
Misafirr
Sen telefonların yurt dışında satış fiyatlarına bak, vergiyi ekle sonra kur ile çarp. Zaten sonuç bu fiyatlara çıkıyor. Gerçekleri bu kadar çaptırmanın anlamı yok...
Smart
Aynı özellikte, aynı işlemci ve çözünürlüklü ekrana sahip farklı firmaların farklı fiyatlar var. Ya da aynı ürün farklı ülkelerde döviz bazında farklı fiyatlara sahip. Birileri ısrarla, kur artışı, işlemci, ekran fiyatı diyor. Biz bunu daha ayıramıyoruz. Sonuçta pahalı ürün kullanmaya mahkumuz vesselam.
Smart
Döviz bazında en pahalı satılan ürünler ülkemizde. Vergi konusu diğer ülkelerde de var.
misafir
diğer ülkelerde bizdeki kadar vergi var mı
misafir
zam yapmıyorlarki.. senin paran değer kaybediyor. ingilterede bu kadar faiz, enflasyon ya da döviz artışı mı var..
uff
elektrige %15 evlere 33 sanayi ye gelmis telefonlara gelmis olsun yola devam DEVAM hepsine gelmis kime neee aman cal cal oyna
Cevapla
Helal
iyi bir yurdum ülkesi özeti 😂😂
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.