Mobil

Apple sonunda inadından vazgeçti ve iPhone kullanıcılarına istediklerini verdi

Apple’ın yeni işletim sistemi sürümü iOS 16, iPhone kullanıcıları için telefonlarını daha kullanılabilir bir yapıya çevirmeye devam ediyor.

Apple sonunda inadından vazgeçti ve iPhone kullanıcılarına istediklerini verdi

Haziran ayının başında gerçekleşen WWDC 2022’de tanıtılan iOS 16 sürümünün son beta versiyonu, geçtiğimiz gün itibariyle tüm kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Apple’ın bu yeni hamlesi ise, iOS 16 hakkında çok daha fazla bilgi almamızı ve yenilikleri daha iyi anlamamızı sağlıyor.

iOS 16 cephesinden gelen görüntüler, Apple’ın yeni sürümle birlikte kilit ekranı için de çok önemli bir yenilik daha sunduğunu gösteriyor. Buna göre artık iPhone kullanıcıları, telefonlarının kilit ekranlarının tamamını kapsayan müzik veya podcast ön izlemelerini görebilecekler.

Apple sonunda inadından vazgeçti ve iPhone kullanıcılarına istediklerini verdi

Apple bugüne kadar kilit ekranında yalnızca küçük kartların bulunmasına müsaade ediyordu. Ancak iPhone kullanıcılarının bu konudaki talep ve ısrarları, Apple’ın da inadından vazgeçmesine neden olmuş gibi görünüyor.

Öte yandan Apple’ın kilit ekranına ilişkin yaptığı tek güncelleme de bundan ibaret değil. Artık iPhone kullanıcıları bu alanı tamamen kendilerine özel bir şekilde tasarlayabilecekler. Burada favori fotoğrafların kullanımından tutun da font stillerinin özelleştirilmesine kadar birçok konuda olanak sağlayan yeni araç takımları mevcut olacak.

Bu sayede iPhone kullanıcıları yıllardır devam eden standart tasarıma sahip kilit ekranı kullanımı zorlamalarından da kurtulmuş olacak. Sadece bu örnekten bile anlaşılacağı üzere, iOS 16 güncellemesi iPhone tarihi için oldukça önemli bir dönüm noktası sayılabilir. Bakalım önümüzdeki günlerde bu yeni sürüme ilişkin daha ne gibi bilgiler ortaya çıkacak.

Yorumlar
JoKeR34🃏
I PHONE BUKADAR PAHALI OLMASA NEDEN XAOMİ KULLANALIM Kİ 😉🙏
Cevapla
Berat
Apple kalitenin kendisidir.Ülke şartlarından dolayı pahalı olmasa herkes kullanırdı Xiaomi diyenler Instagram a hiç gönderi atmayanlardır.
Cevapla
NihatOnline
Nfc yüzünden samsunga döneceğim birde appstorda her şey paralı 2 sebeple fırsat kolluyorum
Cevapla
Ahmet
İphone süper bir telefon
Cevapla
Gizli
iPhone
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.