Mobil

Apple, tablet sektöründe yine lider!

Apple, tablet sektöründe sürdürdüğü liderliğini yine kaptırmadı. iPad ile yoluna kararlı adımlarla devam eden Apple'ın, son satış rakamları haberimizde.

Apple, liderliğini yine kaptırmadı!

iPad ile yıllardır tablet pazarını domine eden Cupertinolu teknoloji devi Apple, 2017'nin son çeyreğinde de bu pazardaki liderliğini sürdürdü. IDC'nin 2017'nin son çeyreğine ait yayınladığı raporlara göre; Apple %0.6'lık bir artış ile 13.2 milyon adet iPad sevkiyatı gerçekleştirdi.

2016'nın son çeyreğinde Apple'ın iPad sevkiyatı 13.1 milyon adetti. Açıklanan son rakamlar ile Apple'ın tablet piyasasındaki pazar payı %26.6 gibi ciddi bir orana yükseldi.

Tablet pazarında en hızlı büyüyen ikinci firma ise Samsung yerine Amazon oldu. Amazon 2016'ya göre %51.7'lik bir sıçrayış yaparak Samsung'un önüne geçti. Amazon, 2017’nin son üç aylık döneminde 7.7 milyon tablet sattı.

Apple'ın en büyük rakibi Samsung ise; yılın son çeyreğinde 7 milyon tablet sevkiyatı gerçekleştirdi. Bir önceki yıla göre %13 oranında büyüme yakalayan Samsung'un pazar payı ise %14.1 azaldı. 

Samsung'u %7.1 ile Huawei ve %6.2 ile Lenovo takip ediyor. Son olarak tablet pazarında toplamda 49.6 milyon adet tablet sevkiyatının gerçekleştiğini bu rakamın 2016'da 53.8 milyon olduğunu belirtelim. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.