Mobil

Neredeyse yüzde 100 ekranlı akıllı telefon sızdırıldı

Neredeyse yüzde 100 ekranlı akıllı telefonun canlı görüntüsü yayınlandı.


Apple ve Samsung'un ekranın altında parmak izi olan akıllı telefonlar üzerinde çalıştıkları bildiriliyor. Bununla birlikte, Çinli firma Vivo , Vivo X20 Plus UD ile halihazırda dünyadaki ilk ekran parmak izi tarayıcı telefonuna sahip. Şirket, bu özellik için Synaptics ile birlikte çalışıyor. Weibo'da gizemli bir Vivo telefonun görüntüsü yayınlandı ve bu telefonun ekrandaki parmak izi tarayıcısıyla birlikte çok yüksek bir ekran-vücut oranı sunacağı görülüyor.

Sızdırılan fotoğrafta görünen gizemli Vivo telefonun özellikleri ve adıyla ilgili hiçbir bilgi mevcut değil. Altta biraz çerçeve var ancak, telefonun kalan çerçeveleri oldukça ince görünüyor. Bu, mobil cihazın ekran-vücut oranının yüzde 95'den fazla olacağını gösteriyor. Ekranı tam bilinmiyor, ancak ekranın uzun olması nedeniyle 18: 9 en boy oranı sunması muhtemel. Çinli akıllı telefon üreticisi, muhtemelen telefonun ekranının altına parmak izi tarayıcı yerleştirecek.

Üst çerçevenin çok ince olması nedeniyle, ön kamera, kulaklık veya başka herhangi bir sensöre sahip görünmüyor. Mi MIX 2 akıllı telefonun alt çerçevesinde ön kamera bulunuyor. Bununla birlikte, ön, gizemli Vivo'nun altında da yer almıyor. Ön kameranın olmaması, sızdırılan görüntünün orijinalliği konusunda şüphe uyandırıyor.

Ön kamera bugünkü akıllı telefonların ayrılmaz bir parçası haline geldi. Dolayısıyla, Vivo'nun gizemli telefonda bu özelliği baltalaması mümkün gözükmüyor. Ancak, ön kamera olarak ikiye katlanabilen tek bir arka kamera özelliğine sahip olabilir. Ağustos 2015'te piyasaya sürülen Honor 7i akıllı telefonda ön kamera bulunmuyordu. Bunun yerine, arka kamera ön kamera görevini de yaptı.

Son zamanlarda görülen Doogee Mix 3'de de bir ön kamera bulunmuyor. Bu modelde de, arka kamera ön kamera olarak işlev görmek üzere kaldırılabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.