Mobil

Apple Takas Yoluyla iPhone 5S Satışına Başladı

Apple'ın iPhone 5S lansmanında açıkladığı takas programı Amerika'da başladı

Apple Takas Yoluyla iPhone 5S Satışına Başladı

Apple iPhone 5S ve iPhone 5C lansmanında "takas"yolu ile telefon satacakları açıklamasında bulunmuş ve bu mobil sektörde bomba etkisi yaratmıştı. Eski iPhone'unu Apple Storelara getiren kullanıcılar ücretsiz olarak eski telefonlarından yeni telefonlarına veri aktarımı yapabilirken belli bir ücret karşılığında eski telefonların geri alınarak yeni iPhone 5S ve iPhone 5C kullanıcılara indirimle verilecekti. 

Aradan aylar gemesine rağmen Apple bu konuda bir adım atmamış ve kullanıcılarda bundan dolayı Apple'a büyük eleştirilerde bulunmuşlardı. Apple bu gün itibariyle Amerika'da iPhone 4 ve iPhone 4S telefonların takas ile geri alımına başladığını açıkladı. 

iPhone 4 için 99 dolar, iPhone 4S için 199 dolarlık bir fiyat biçen Apple'ı kimileri bonkörlükle kimileri ise değerinin altında fiyat vermesiyle eleştiriyor. Amerika'da ülkemizdeki gibi bir 2. el sektörü olmadığı düşünüldüğünde verieln fiyatların oldukça makul olduğunu düşünmekteyiz. Ülkemizde bu durumda tabii ki fiyatlar çok komik kalacaktır ama ülkemizde çok hızlı bir 2.el pazarı var; bunuda gözardı etmemek lazım.

1399712696_iphone-trade-in.jpg

Apple, son zamanlarda düşen iPhone 5S ve hemen hemen hiç olmamış iPhone 5C satışlarından dolayı ve kullanıcıların iPhone 6 beklentisinden dolayı bu yükseltmeyi "güzel bir zaman" oalrak değerlendirmekte. Tüm dünya iPhone 6 lansmanı için kilitlenmiş beklerken Apple'ın takas programı satışları gerçekten arttıracak mı bunu birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.