Mobil

Apple, telefon pazarında liderliği eline aldı!

Morgan Stanley, Apple'ın son çeyrekte iPhone satışlarından elde ettiği karı açıkladı. Apple, rakiplerine iPhone satışları ile fark attı.


Cupertinolu teknoloji devi Apple'ın, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X satışlarında başarısız olduğu söyleniyordu. Ancak üst üste açıklanan veriler; durumun hiç de söylendiği gibi olmadığını aksine Apple'ın iPhone satışları ile pazarda lider olduğunu ortaya çıkardı.

Bugün ise Morgan Stanley, Apple'ın 2017'nin 4. çeyreğinde iPhone satışlarından elde ettiği karı açıkladı. Verilere göre; Apple, iPhone satışları ile 4. çeyrekte global akıllı telefon satış gelirinin %51'ini toplamayı başardı.

Son üç aylık dilimde %12'lik bir artış yaşayan Apple, Çin'de Android telefonlara olan ilginin %17 oranında azalması ile rakiplerine fark atmayı başardı. Samsung, aynı dönemde %15.7'lik bir kar payına sahipken, Çin'in yükselen yıldızı Huawei sadece %7'lik bir kar artışı sağlayabildi.

iPhone X, Çin'de aktif olarak kullanılan telefonlarda sadece %3'lük bir dilime sahipken, iPhone 8 %1.36 ve iPhone 8 Plus ise %2.63'te kaldı.

Bu rakamlar her ne kadar az görünse de Çin pazarındaki telefonları ve fiyat segmentini göz önünde bulundurursak, %3'ün Apple'ın yüzünü güldürdüğünü söyleyebiliriz.

Ayrıca son çeyrekte Apple, iPhone ile Çin pazarında toplamda %21.8'lik bir kullanım oranına sahip oldu.

Yorumlar
Zaman
dünyadaki açligi bitirecek paranın 10 100 1000 katını çöp çöppppp olucak şeylere veriyoruz ne günlerdeyiz batsın bu dünya...
Cevapla
Bilge
Satılan telefon adetleri ile ilgili bir rapor yok mu?
Cevapla
Eöre
Tarihi olan nokta nerede? Son 3 ay diyor ayrıca... Çok yırtınıyorsunuz ama Apple sizi lansmana götürmez
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.