Mobil

Apple, Türkiye’de zam yaptı

Apple, Türkiye’de zam yaptı. Peki, bu zam neden yapıldı?


Apple, bugün geliştiricilere göndermiş olduğu mail ile uzun zamandır beklenen zammı resmen duyurmuş oldu. Apple, Türkiye'de satmış olduğu uygulama ve oyunların vergilerini ödemiyordu. Bugün alınan karar ile artık Apple da diğer firmalar gibi Türkiye'de vergi ödeyecek.

Bu zam kapsamında App Store'da satılan uygulama ve oyunlara tam %18 zam yapılacak. Örneğin 24,99 TL'ye satılan bir oyun bu zamlardan sonra tam 29,99 TL'ye satılacak. Aynı zamn muhtemelen uygulama içi satın alma seçeneklerine de geleceği için, Apple Music'in üyelik fiyatı da artacak.

Bu zam dalgasından sadece Türkiye etkilenmedi. Ermenistan'da %20, Beyaz Rusya'da %20, Suudi Arabistan'da %5 ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde ise %5 zam yapıldı.

Bu zamların sadece App Store'da geçerli olduğunu Apple Store'da satılan Apple ürün ve aksesuarlarında şimdilik bir fiyat artışının söz konusu olmadığını belirtelim.

Yorumlar
Ömer
İphone 6s plus kullanıyorum nasip olursa yazın kuzenle beraber note 8 e terfi edeceğiz bu yumuşak firmanın yumuşak diken politikasından kurtulacağız
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.