Mobil

Apple Türkiye'den onarım programı müjdesi!

Apple'ın Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı'nın kapsamının genişletildiği açıklandı. Türkiye'nin de dahil olduğu bu liste sayesinde telefoncular bayram edecek.

Apple Türkiye'den onarım programı müjdesi!

Cupertinolu teknoloji devi Apple, 2019 yılında Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı ile karşımıza çıkmıştı. İlk olarak Amerika'da başlayan bu program sayesinde eğitimini alan Apple yetkili teknik servisi olabiliyordu. Satış sonrası destekleri ile rakiplerinden 1-0 önde olan Apple, bu programın kapsamını genişlettiğini açıkladı. Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı artık Türkiye'de de başlayacak.

Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı, Apple yetkili servislerinin yetkisi dışında kalan servislerin Apple ürünlerini tamir edebilme yetisinin oluşmasını sağlıyor. Bu program sayesinde garantisi biten, Apple cihazlarının onarımları yapılabiliyor. Orijinal Apple yedek parçaları ile yapılan onarım işlemi için servislerin eğitime katılması ve Apple'dan belge alması gerekiyor.  

Onarım merkezi olmak isteyenler Apple'a ücret ödemeden eğitimini alıp Apple yetkili servisi gibi hizmet vermeye başlayabiliyor. Bu sayede onarımda çakma olarak tabir edilen donanımlar yerine Apple onaylı parçalar tamir işlemi sırasında kullanılabiliyor.

Apple Türkiye'den onarım programı müjdesi! - Resim : 1

Bu programın Türkiye, Afganistan, Avustralya, Bangladeş, Butan, Brezilya, Brunei Darussalam, Kamboçya, Cook Adaları, Fiji, Guam, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kore, Laos, Makao, Malezya, Maldivler, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Yeni Zelanda, Pakistan, Papua Yeni Gine, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Afrika, Sri Lanka, Tayvan, Tayland, Tonga, Birleşik Arap Emirlikleri, Vanuatu ve Vietnam'da başladığını belirtelim. 

Anlayacağınız Apple, onarım ve satış sonrası destek için çıtayı dünya genelinde yükseltmek istiyor. Eğer Apple'ın yeni programı ile ilgileniyorsanız buradan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.