Apple Türkiye'ye özel ucuz iPhone üretecek!

Apple gelir seviyesi düşük ülkeler için harekete geçti. Eğer söylentiler doğruysa Apple Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelere özel olarak ucuz iPhone modelleri üretecek.

Apple Türkiye'ye özel ucuz iPhone üretecek!

Akıllı telefon pazarındaki en önemli oyunculardan biri olan Apple yeni nesil iPhone modelleri için şimdiden geri sayıma geçmiş durumda. Bu haber gelir seviyesi iyi olan ülkelerde heyecan yaratabilir. Fakat söz konusu yeni çıkan iPhone modelinin en ucuzunun 10 bin TL'den satıldığı Türkiye gibi ülkeler olduğunda iş biraz değişiyor.

Aslında çok değil 5 - 6 yıl öncesine kadar iPhone modelleri ilk çıktığında dahi hayli erişilebilir konumdaydı. Fakat son 2 - 3 yılda işler çok fazla değişti. Artık Türkiye'de ya da Türkiye benzeri ülkelerde yeni iPhone modellerini satın almak çok da kolay değil. 

Zaten bu yüzden hala iPhone 6 ve 6s modelleri sıklıkla kullanılıyor.

Apple Türkiye'ye özel ucuz iPhone üretecek!

Yeni ortaya çıkan bir rapora göre Apple, Türkiye gibi iPhone satışlarının düştüğü ülkelerde ucuz fiyatlı bir model satışa sunacak. 

Bu model hem iPhone satışlarını arttıracak, hem de iOS ekosistemine daha fazla kullanıcının entegre edilmesini sağlayacak.

Ucuz olacağı iddia edilen bu modelde Apple'ın amacı telefondan kar etmek olmayacak. Bunun yerine iOS üzerinden gelen gelirlerde artış sağlanacak. Ayrıca insanların Apple ekosistemine adım atmaları sağlanacak.

Şimdilik ucuz iPhone modelinin özellikleri ile ilgili bir bilgi yok. Fakat genel düşünce modern görünüme sahip daha güçsüz bir modelin geleceği yönünde. Çentikli tasarıma sahip olması beklenen bu modellerde FaceID yerine güç butonu üzerine yerleştirilmiş bir TouchID kullanılacağı ön görülüyor.

Dileriz bu söylenti doğru çıkar ve ülkemizde 4000 TL seviyelerine güncel bir iPhone modeli almak mümkün olur.