Mobil

Apple uygulamaları güncellendi! İşte yenilikler

Apple sevilen uygulamalarını elden geçirdi. Apple, mevcut bir çok uygulama için güncellemeler yayınladı. İşte o uygulamalar!

Apple uygulamaları güncellendi! İşte yenilikler

Yeni yazılımını bir süre önce WWDC konferansında tanıtan Apple, yoğun bir gün geçiriyor. Geliştirdiği M1 işlemci ile donanım dünyasında bir devrime imza atmış olan şirket, bunu yazılımına taşıyor. Yeni iOS, iPadOS ve macOS'dan sonra, uygulamalar şimdi güncelleniyor.

Şirket, popüler uygulamalarını hem yeni donanımlarla uyumlu hem de daha gelişmiş hale getiriyor. Apple, iMovie, Final Cut Pro, Motion ve Compressor için güncellemeler yayınladı.

Apple güncellenen uygulamalarında neler değişti?

İlk yeniliğe baktığımızda iMovie 10.2.4'ü görüyoruz. Bu sürüm ayarlanabilir renklere ve iOS için iMovie ile oluşturulan projeleri içe aktarma yeteneğine sahip. Aynı zamanda bu versiyonla genel istikrar ve gelişmeler hayatımıza giriyor.

Yenilenen bir diğer uygulama ise Final Cut Pro. 10.5.3 sürümüne güncellendi, özel sütun düzenlemeleri ve sütun kümeleri var. Yeni sürüm ayrıca küçük metin, işaretleyiciler ve notlar dahil olmak üzere genişletilmiş ölçütlerle tarayıcı aramasını geliştirdi. Kullanıcılar medya türüne göre kliplere hızlı bir şekilde göz atabiliyor ve zamanlarını daha verimli kullanabiliyorlar.

Motion 5.2.2 güncellemesi yeniliklerden ziyade sorun düzeltmeleri içeriyor. Güncelleme, 3D nesne işleme ve HDR projelerinin yanlış işlenmesini önlemeyi amaçlıyor. Tüm bunların yanı sıra sonlandırılan projelerde ve HUD süresince yaşanan birçok sorun da hızla çözüme kavuşturuldu.

Kompresör 4.5.3, tamamlanan, başarısız olan ve iptal edilen toplu kodlama işlemleri için bildirimler getirdi. Ayrıca MOV, MP4, M4V ve MXF gibi çeşitli video dosyası formatlarını kodlarken yaşanan sorunları ortadan kaldırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.