Mobil

Apple ve HTC kavgasından kötü haber

Apple ve HTC arasındaki patent savaşında, HTC' nin hiç hoşuna gitmeyecek gelişmeler yaşandı.


Apple ile HTC arasındaki patent savaşın da şok bir gelişme yaşandı. Apple' ın Birleşik Devletler Uluslararası Ticaret Komisyonunda açtığı patent davasın da, hakim "HTC iki Apple patentini ihlal etmiştir" kararını verdi.

HTC karar sonrası daha büyük hakimler önünde bu iki patenti ihlal etmediklerini savunacak. Eğer savunmayı geçemezse HTC' nin telefonları Birleşik Devletler' e girmesi engellenebilir. İkinci bir seçenek olarak da Apple büyük bir ücret karşılığı HTC' yi lisanslayabilir ama çok zor bir ihtimal olduğu söyleniyor.

Bütün bu davalara bakıldığında, neredeyse tüm büyük bilişim firmaları bir birlerine patent davası açmakla meşgul. Apple HTC' ye dava açıyor, HTC Apple' a dava açıyor. Apple Samsung' a dava açıyor, Samsung Apple' a dava açıyor. Oracle ve Microsoft' ta Google' a Android nedeniyle dava açıyor, Nokia ile Apple davalık. Hepsi bir birine dava açıyor. Bilmiyoruz bunun sonu nereye varacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.