Mobil

Apple ve Intel işlemci üretimi için görüşme halinde

iPad ve iPhone'da kullanılan A serisi işlemcileri Samsung'dan temin eden Apple, Intel ile temas halinde.

Apple ve Intel işlemci üretimi için görüşme halinde

Yazılım ve donanım arasındaki entegrasyonu en iyi sağlayan üreticilerin başında gelen Apple, iPad ve iPhone cihazlarında yer alan yongaları Samsung cephesinden temin etmekte. İkili arasında yaşanan patent davaları devam ederken, Apple’ın bu noktada Samsung’a olan bağlılığını kademeli olarak azalttığı görülüyor. İlk olarak yeni iPhone’da ekran tercihini farklı bir üreticiden yana kullanan Apple, iPad modellerinde yer alan bataryalar için de Samsung ile olan bağlantısını sonlandırdı.
1362676547_265821rumorttapplewantstoditchintelchipsinfavorofinhousedesignsfull.jpg

İddiaya göre Apple, mobil dünyasında henüz yer edinmeye çalışan Intel ile görüşmeler yürütüyor. İleriki aşamalarda oluşturulacak cihazlarda ciddi olarak Atom ya da x86 tabanlı işlemciler kullanmayı amaçlayan Apple, Intel ile geçen yıldan bu yana temas halindeymiş. Apple ürünlerinin dünya genelinde sağlamış olduğu başarı dikkate alındığında; aynı zamanda mobil dünyasında iddialı bir rol üstlenme hedefi de ön görüldüğünde, Intel cephesinde anlaşmanın yapılmaması için hiçbir neden görünmüyor.

Sürecin hangi aşamada olduğu bilinmiyor ancak mayıs döneminde iki tarafta anlaşmanın yapıldığını resmi ağızlardan duyurabilir.

Yorumlar
taha
işlemci, batarya, ekran samsung dan .d ne kaldi .d sadece ismi iphone
Cevapla
malatylee
bi anti iphon cu olarak intel teknolojisi iphone guc katacagini dusunuyorum
Cevapla
malatylee
bi anti iphon cu olarak intel teknolojisi iphone guc katacagini dusunuyorum
Cevapla
Misafir
Guzel çalışmadıraa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.