iPhone 12 ailesi zamanında çıkamayabilir!

Apple’ın güz aylarında tanıtmayı planladığı iPhone 12 ailesi, gecikme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı! Peki telefonlar ne zaman çıkacak?

iPhone 12 ailesi zamanında çıkamayabilir!

ABD merkezli akıllı telefon üretcisi Apple, dünyadaki tüm şirketler gibi koronavirüs ile mücadele ediyor. Çin’de ortaya çıkarak hem insan hayatını tehlikeye sokan hem de sosyal yaşamı adeta felç eden salgın, henüz durdurulabilmiş değil. Hastalığın en çok etkilediği kesimin kronik rahatsızlıkları olanlar ve yaşlılar olduğu bilinen bir gerçek olmakla birlikte, henüz tedavisi bulunabilmiş değil. Dünya Sağlık Örgütü’nün yapmış olduğu açıklamaya göre ise aşısının bulunması bir yılı bulabilir.

 iPhone 12 ailesi zamanında çıkamayabilir!

Böyle bir ortamda tanıtılacak yeni akıllı telefonların ne derece ilgi göreceği kafalardaki en önemli soru. Bu endişe, hiç şüphesiz ki şu anda Apple yetkililerinde de hakim ve şirket, Eylül ayında tanıtılması planlanan cihazlara ilginin ne derece olacağı konusunda oldukça kaygılı. Bu yüzden iPhone 12 ailesi, zamanında kullanıcılar ile buluşamayabilir!

iPhone 12 ailesi zamanında çıkamayabilir! - Resim : 1

Açıklanan son verilere göre koronavirüse yakalanan hasta sayısı dünya genelinde yarım milyonu geçti. Ölüm oranı çok fazla olmasa bile salgının açtığı en büyük sorun, hastanelerdeki yığılmalar sonucu ülkelerin sağlık sistemlerinin çökmesi. Çünkü virüs çok hızlı yayılıyor ve bağışıklık sistemi zayıf olan bireyleri çok çabuk etkiliyor. Bazı kişiler ise hiç fark etmeden evinde iyileşebiliyor.

Uzun lafın kısası, Apple adına işlerin yoluna girebilmesi ve iPhone 12 ailesinin tanıtılması için güz aylarına gelinmeden salgının son bulması gerekiyor.