Mobil

Apple Watch Series 2 ücretsiz tamir edilecek

Apple, pil yüzünden şişen ve çalışamaz hale gelen akıllı saati Watch Series 2'yi ücretsiz tamir etme kararı aldı.

Apple saatlerini ücretsiz tamir edecek!

Her ne kadar servis fiyatları yüksek bulunsa da müşteri memnuniyeti konusunda farklı bir marka olan Apple, yine ilginç bir karar aldı. Şişen piller yüzünden şikayetler almaya başlayan Apple Watch Series 2 akıllı saat ücretsiz olarak tamir edilecek. Bazı kullanıcıların yaşadığı bu sorun yüzünden saatin ekranı ile gövdesi arasında bir boşluk oluşmuş ve bazı modeller çalışamaz hale gelmişti.

Konuyla ilgili ek bir duyuru yapmadan bir pil değişim ve tamir programı başlatan Apple, bu tarz bir sorun yaşan Watch Series 2 sahiplerinin cihazlarını ücretsiz olarak tamire ediyor. MacRumors sitesinin haberine göre Apple'ın iç servis sitesi GTX üzerinde yapılan bir duyuru ile ortaya çıkan servis hizmeti muhtemelen dünya çapında geçerli olacak. Ücretsiz tamir programı 42 mm boyutundaki Apple Watch Series 2 modellerini kapsıyor.

Resmi bir açıklama yapılmadığı için bu servis hizmetinin Türkiye'de geçerli olup olmadığı bilinmiyor. Apple konuyu şimdilik bir iç iletişim dökümanı ile duyurduğu için hizmetin kapsamı ile ilgili olarak net bir bilgi bulunmuyor. Ancak eğer bu kapsamda bir saatiniz varsa ve bu sorunu yaşıyorsanız en yakın Apple yetkili servisine başvurarak bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.