Mobil

Apple, Waze'i satın alarak harita uygulamasını geliştiriyor

Harita uygulamasında çuvallayan Apple, sorunu çözüme kavuşturuyor

Apple, Waze'i satın alarak harita uygulamasını geliştiriyor

iOS 6 ile sistemde gömülü olarak gelen Youtube ve Google Maps uygulamasını telefonlardan kaldırılan Apple bunun yerine kendi geliştirdiği Apple Maps servisini kullanıma sundu. Aceleye getirildiği her halinden belli olan harita uygulaması büyük eleştiri almış ve yanlış bilgiler sunmuştu. Hatta Avustralya'da bir grubun bu harita servisini kullanıp kaybolması üzerine yerel polis kullanıcılara Apple Maps uygulamasını kullanmamaları konusunda uyarmıştı.
1357381371_apple-maps-600.jpeg
Harita servisinin başarısızlığı uğramasıyla Apple CEO’su Tim Cook müşterilerden özür dilemiş ve sistemin yakın zaman içerisinde hazır hale getirileceğini ifade etti. Geliştirme çalışmaları devam ederken Apple’dan önemli bir hamle geliyor. Amerika merkezli şirket, mobil cihazlarda kullanılmak üzere novigasyon geliştiren Waze’i satın alıyor.

Dünya genelinde milyonlarca cihazda aktif olarak kullanılan uygulama, güncel trafik bilgisinin yanı sıra haritalar uygulaması da sunuyor. Satın alım sonrası Apple’ın harita uygulamasında önemli bir eşik atlatılmış olacaktır.

Yorumlar
Misafir
Baktı beceremiyor. Çözümü Wazeyi satın almakta buldu..
Cevapla
ruuj
Haritadan soguttun beni apple
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.