Mobil

Apple, WiFi 6E kullanılabilirliğini iPhone 15 Pro modelleriyle sınırlayabilir

iPhone ve iPhone Pro arasındaki özellik farkı 2023 modelleriyle birlikte daha da açılabilir.

Apple, WiFi 6E kullanılabilirliğini iPhone 15 Pro modelleriyle sınırlayabilir

MacRumors tarafından elde edilen sızdırılmış bir anten tasarım belgesine göre iPhone 15 Pro ve Pro Max, WiFi 6E bağlantısını içerecek, daha uygun fiyatlı kardeşleri ise bu özelliği içermeyecek. iPhone 15 hattının anten mimarisini özetleyen şematik belge, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus'ın eski WiFi 6 standardını kullanmaya devam edeceğini gösteriyor.

Yakın zamanda duyurulan Mac mini, MacBook Pro ve iPad Pro'nun M2 çeşitleri, spor WiFi 6E bağlantısı da dahil olmak üzere Apple'ın en yeni cihazlarından bazıları, ancak şirket bu özelliği henüz daha geniş bir alana yaymadı. WiFi 6E, cihazınızın bağlanabileceği uyumlu bir yönlendirici olması koşuluyla, standart WiFi 6'dan daha yüksek bağlantı hızları ve daha düşük gecikme süresi vaat ediyor. Evlerin ve işyerlerinin çoğu eski WiFi 5 ve WiFi 6 yönlendiricilerini kullanıyor.

Apple, WiFi 6E kullanılabilirliğini iPhone 15 Pro modelleriyle sınırlayabilir

MacRumors'un belirttiği gibi, geçmişte Apple, yeni WiFi standartlarının kullanılabilirliğini iPhone Pro modelleriyle sınırlamadı. iPhone 14 serisinden önce, fotoğrafçılığa ilginiz olmadıkça Pro ve standart modeller arasındaki farklar oldukça önemsizdi. Ancak geçen yıl itibarıyla yalnızca iPhone 14 Pro ve Pro Max, Apple'ın yeni A16 Bionic çipi, Dynamic Island kesmesi ve ProMotion ekranıyla geldi.

Görünüşe göre şirket, Pro modellerini daha yaygın olan benzerlerinden ayırmanın daha da fazla yolunu bulmaya çalışıyor. Geçmiş raporlara göre, iPhone 15 Pro ve Pro Max'e özel olabilecek diğer özellikler arasında Apple'ın yakında çıkacak olan A16 yonga seti, bir titanyum çerçeve ve çoklu görevler için daha fazla RAM yer alıyor. Telefonlar ayrıca katı hal ses ve güç düğmelerine de sahip olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.