Mobil

Samsung, Galaxy S23 satış fiyatı konusunda Amerika’ya ayrı Avrupa’ya ayrı davranabilir!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy S23 serisini tanıtmasına artık oldukça kısa bir süre kaldı. Ancak ortaya atılan son iddialar, özellikle Avrupalı kullanıcıların canını fazlasıyla sıkabilir.

Samsung, Galaxy S23 satış fiyatı konusunda Amerika’ya ayrı Avrupa’ya ayrı davranabilir!

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Samsung’un Galaxy S23 serisini tanıtmasına artık oldukça kısa bir süre kaldı. Güney Koreli teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Şubat 2023 tarihinde tanıtılacak olan yeni serinin en çok merak edilen niteliklerinden biri de fiyatı.

Bugüne kadar internete yansıyan pek çok haber, bu konu hakkında oldukça farklı iddiaları dile getirmişti. Buna göre bazı haberlerde Galaxy S23 serisinin fiyatında selefine göre herhangi bir farklılığın olmayacağı dile getirilirken, bazılarında ise model başına ortalama 100 dolar gibi bir artışın olacağını söylüyordu. Ancak tüm bu iddialar içerisinde en can sıkıcı olanı ünlü duyumcu Roland Quandt’den geldi.

Samsung, Galaxy S23 satış fiyatı konusunda Amerika’ya ayrı Avrupa’ya ayrı davranabilir!

Twitter üzerinden son iddialarını paylaşan ünlü duyumcuya göre Samsung, Galaxy S23 serisini Amerika Birleşik Devletleri’nde yine aynı fiyattan satışa sunacak. Yani S23 fiyatları ile S22’nin ilk fiyatları bire bir aynı olacak. Ancak Avrupalı kullanıcılar için bu strateji bir kenara itilerek bölgeden bölgeye farklı zamlı tarifeler uygulanacak.

Buna göre Galaxy S23 serisi İspanya’da yaklaşık 100 Euro kadar daha pahalıya satılacak. Ancak beterin beteri var çünkü eğer iddialar doğruysa bu fark Danimarka’da 175 Euro’ya kadar çıkacak. Tabi Türkiye için bir öngörüde bulunmak çok mümkün değil çünkü ülkemizdeki vergi yükü ve harici durumlar, bu telefonların satış fiyatını tahmin etmeyi zorlaştırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.