Apple, WiFiSLAM’ı satın aldı

Apple, harita servisinde önemli gelişmeleri bizlere sunacak.

Apple, WiFiSLAM’ı satın aldı

iOS 6 ile birlikte yerleşik olarak gelen Google Maps uygulamasını cihazlarından kaldıran Apple, yeni sürümde kendi harita servisine yer vermişti. Ancak kısa süre sonra Apple’ın harita sevisinin henüz tam olarak hazır olmadığı ve birçok noktada eksik olduğu anlaşılmıştı. Üstelik hatalı olarak gösterdiği konumlarla kimi zaman kullanıcıları zor durumda bırakmıştı.
1364190347_wifi-slam-app1364090578.png

Apple’ın özür dilemesine sebep olan harita servisi için ilk olarak özür dilenmiş ve uygulamanın başındaki geliştiricinin görevine son verilmişti. Devamında ise kullanıcılara sunulan güncellemelerle harita servisinde önemli gelişmeler sağlanmıştı. Yine de en önemli rakibi Google’a nazaran birçok noktada yetersiz kalan Apple, daha güçlü bir uygulama oluşturmak adına WiFiSLAM’ı satın aldı. 20 milyon dolar ödenerek alına sistem için henüz geliştirme çalışmaları devam ederken; Apple, WiFiSLAM sayesinde özellikle kapalı mekanlarda konum bulunmasını daha kolay hale getiriyor. Adından da anlaşıldığı üzere sistem Wi-Fi sinyalleri sayesinde konum buluyor.

Uygulamanın tam olarak ne zaman hazır hale geleceği ve iOS işletim sisteminde ne zaman yer bulacağı henüz netleşmiş değil.