Mobil

Apple yayın platformu işinde tökezledi!

Apple, Netflix’e rakip olarak çıkaracağı yayın platformundan şimdiden pişman. İşte detaylar!

Apple yayın platformu işinde tökezledi!

Apple’ın Netflix’e rakip olarak çıkaracağı bir yayın platformu üzerinde çalıştığı uzun süredir konuşulan konular arasında yer alıyordu. Geçtiğimiz günlerde ‘Şov Zamanı’ sloganı ile 25 Mart’ı işaret eden firma, anlaşılan geri sayımı başlatmışa benziyor.

Apple açacağı yayın platformu için şimdiden pişman!

Bu konuda doğru bir karar mı verildi yoksa biraz daha mı beklenmeliydi bilmiyoruz ancak Apple markasının daha tamamlaması gereken birçok anlaşma mevcut. 

Apple, iPhone’lardan Mac’lere kadar tüm donanımlarını kapsayan bir platform yaratarak başka hiçbir üçüncü parti uygulamaya gerek kalmadan kullanıcılara istediği içerikleri sunmayı hedefliyor. Apple Music bu konuda oldukça başarılı adımlara imza attı. Peki yayın tarafı? İşte orası biraz karışık. Çünkü orijinal içeriklerini üreten ve yayınlayan bazı kanallar, bu anlaşmaya sıcak bakmıyor. 

Bloomberg’in haberine göre Apple’ın HBO, Showtime ve Starz gibi dizi üreticileri ile pazarlık süreci hala devam ediyor.

Birkaç gün içinde süregelen bazı anlaşmaların sonuca bağlanması bekleniyor ancak HBO ve Showtime gibi elleri güçlü olan kanalların Apple’ın teklifine sıcak bakmaması işleri zora sokuyor. 

Bilindiği üzere HBO, popüler dizi Game of Thrones’un yapımcısı ve dağıtıcısı konumunda. Bunun yanısıra yüzlerce orijinal içeriğe sahip olan Netflix ve Yüzüklerin Efendisi’nin dizi haklarını yüksek bir meblağla satın alan Amazon’la rekabet edebilmek için Apple’ın eninde sonunda kendi içeriklerini üretmek zorunda kalacağı ifade ediliyor.

Kısacası Apple daha yayın hayatına geçmeden yaratacağı platformdan pişman olacak duruma gelecek gibi duruyor. Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Apple böylesine riskli bir işe adım atmalı mı? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın lütfen.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.