Mobil

Apple yeni HomePod’unu tanıttı, uygun fiyat söylentileri boşa çıktı

Amerikalı teknoloji devi Apple, merakla beklenen yeni HomePod modelini sürpriz bir etkinlikle tanıttı.

Apple yeni HomePod’unu tanıttı, uygun fiyat söylentileri boşa çıktı

HomePod, her ne kadar ülkemizde henüz yeterli bilinirlik seviyesine ulaşmasa da özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popüler bir aksesuar. Sahip olduğu yetenekleri her geçen gün arttıran ve bu sayede evler için bir nevi uzaktan kumanda görevini görmeye hazırlanan HomePod’un artık ikinci neslinin tanıtıldığını müjdeleyebiliriz.

Apple tarafından gerçekleştirilen sürpriz bir etkinlikle tanıtılan ikinci nesil HomePod tasarım anlamında önemli bir fark içermiyor. Yalnızca, cihazın üst kısmında bulunan dokunmatik yapının, HomePod Mini tarzı bir tasarıma dönüştürüldüğünü söyleyebiliriz.

Apple yeni HomePod’unu tanıttı, uygun fiyat söylentileri boşa çıktı

Karşımıza beyaz ve gece yarısı olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile çıkan yeni nesil HomePod’un başlangıç fiyatı ise 299 dolar olarak açıklandı. Tabi bu fiyat birçok Apple kullanıcısı için büyük hayal kırıklığı oldu diyebiliriz. Nitekim henüz birkaç gün önce ortaya atılan iddialarda, Apple’ın yeni bir HomePod modeli üzerinde çalıştığı ve bu yeni cihazın selefine göre daha uygun bir fiyattan satışa sunulacağı belirtilmişti.

Hatta bazı kaynaklar işi biraz daha ileri götürerek, uygun fiyatlı yeni modelin HomePod Lite olarak isimlendirilebileceğini ve fiyatının da 99 dolar olacağını dile getirmişti. Ancak Apple tarafından tanıtılan cihaza ve 299 dolarlık fiyatına baktığımız zaman, söz konusu iddiaların pek de gerçeğini yansıtmadığı anlaşılıyor. Yine de bir ihtimal Apple’ın önümüzdeki günlerde bütçe dostu yeni bir cihaz daha tanıtabilme ihtimalinin devam ettiğini de belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.