Mobil

Apple yeni iPhone modelinin ismini açıkladı

Apple'ın 14 Eylül'de tanıtacağı yeni iPhone serisinin adı iPhone 13 olarak kesinleşti! Detaylar haberimizde

Apple yeni iPhone modelinin ismini açıkladı

13 sayısı özellikle Hristiyanlar tarafından uğursuz sayı olarak anıldığı için yeni çıkacak iPhone'ların, iPhone 12s olarak adlandırılabileceği söyleniyordu. Fakat Apple sıralamayı bozmadan yeni telefon serisinin isminin iPhone 13 olacağını açıkladı.

iPhone 13 serisindeki telefonların isimleri tıpkı iPhone 12 serisinde de olduğu gibi aynı şekilde devam edecek. Yani yeni çıkacak telefonlar iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olarak adlandırılacak.

Apple yeni iPhone modelinin ismini açıkladı

Apple'ın 14 Eylül'de tanıtacağı bu telefonların bazı öne çıkan teknik özelliklerine bakacak olursak:

Apple, ilk defa bir iPhone cihazda 120 Hz OLED ekran kullanacak. Bununla beraber uzun zamandır iPhone'larda görmediğimiz yerini Face ID'nin aldığı Touch ID'yi bu seride ekran altına entegre edilmiş şekilde tekrar göreceğiz. Pandemi döneminde olduğumuz ve maske taktığımız için Face ID'yi çok etkili kullanamıyoruz. Apple'da hem bundan dolayı hem de diğer üreticilerle rekabet etmek için bu seride ekran altı parmak izi okuyucusu kullanacak.

Apple, Pro modellerde 1 TB depolama sunacağını söyledi. Kamera tarafında ise bir gelişme olacağı söz konusu.

iPhone 13 serisiyle beraber telefonlara ters kablosuz şarj özelliği geleceği söyleniyor. Pil kapasiteleri ise şöyle olacak. iPhone 13 Pro Max 4.352 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Eski seri 12 Pro Max’te ise bu değer 3.687 mAh'di.

Aynı pil kapasiteye sahip olacak 13 ve 13 Pro modellerinde ise 3.095 mAh pil kullanılacak. Eski seriyle kıyaslayacak olursak eski seride 2.815 mAh vardı.

İPhone 12 Mini’de 2.227 mAh olan pil, İPhone 13 mini'de 2.406 mAh olarak artırıldı.

Yorumlar
Bilal Zencirci
Bazıları pili düşük ama iyi gidiyor diyor, yahu en az 10 Bin₺ para vereceksin, iyi ne iyi? Mükemmel olmadı lazım, işte siz bunu idrak edemiyorsunuz.
Cevapla
No name
Hayaller ve hayatlar🥺
Cevapla
bilmem
apple her iphone tasarımını değiştirdiğinde yada bir şey ekleyip çıkarınca numara artar mesela iphone 7 ile kulaklık girişi kalktı sonra telefon arkası cam oldu iphone 8 oldu mesela xs seriside iphone x in devamı ve tasarımı aynı ama 11 serisinde tasarım değiştiği için numara arttı sonra kenarlar düz olsu 12 oldu şimdide 13 mini ve 13 te kamera tasarımı değişiyor
Cevapla
AA07
Zaten iphone 11 Pro max-da 120hz ekran tazeleme hızı vardı, neden ilk defa diyorsunuz.
Cevapla
Bey
Uydurma 60 hrz var 11 pro max de.
Dssss
Yoktu
Kuzey
Sen ciddi misin dostum? Appke ilk defa bir telefobuna 120hz koyuyor.
Ali
Bu nasil translate lan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.