Mobil

iPhone 13 ilginç şarj teknolojisi ile geliyor!

Yeni nesil iPhone cihazların yeni sistem bir şarj teknolojisi ile geleceği bilgisi sızdırıldı. İşte merak uyandıran bu yeni şarj teknolojisi!

iPhone 13 ilginç şarj teknolojisi ile geliyor!

Teknoloji devi Apple'ın bu yıl tanıtması beklenen yeni iPhone modelleri hakkında sürekli yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Geçen gün, deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kou iPhone 13 hakkında yeni bilgiler sızdırdı.

iPhone 13'ün ters kablosuz şarjı desteklediği iddia ediliyor. İddiaya göre iPhone 13 cihazlarında daha büyük bir şarj modülü ve ters şarj sistemi görebiliriz. Yeni nesil iPhone'lar hakkındaki ortaya atılan yeni iddialara göre, iPhone 13 cihazlarında kullanılacak kablosuz şarj modülü daha büyük olabilir ve ters şarjı destekleyebilir. Buna ek olarak, bu sistemin şarj dışında farklı faydaları da olabilir. 

iPhone Ailesine Ters Şarj Teknolojisi Gelebilir!

Edindiğimiz bilgilere göre, iPhone 13 cihazlarında daha büyük bir şarj modülü kullanılabilir ve bu şarj makinası ters şarjı destekleyebilir. Peki nedir bu ters şarj desteği?

iPhone 13 ilginç şarj teknolojisi ile geliyor! - Resim : 1

Ters şarj teknolojisi, bir telefon kullanarak başka bir telefonu şarj etmenizi sağlayan bir teknolojidir. iPhone 12'nin kablosuz şarj modülü 15W şarjı destekliyor. Apple yeni seride daha büyük bir şarj modülü kullanırsa, 15 W'ı aşabilir ve bu şarj sürelerinde ciddi bir azalmaya yol açabilir. Ek olarak, daha büyük şarj modülü ile ısı telefona daha eşit bir şekilde dağıtılabilir ve şarj olurken cihazların ısınması önlenebilir.

iPad Aygıtları İçin Kablosuz Şarj

Geçtiğimiz Haziran ayında Apple'ın yeni iPad cihazlarına kablosuz şarj getirmek istediği açıklanmıştı. iPad cihazlarına eklenmesi hedeflenen bu kablosuz şarj teknolojisi iki taraflı olarak kullanılabiliyor. Başka bir deyişle, kablosuz şarj, cihazın hem arkasından hem de önünden kullanılabiliyor. Bu teknoloji, iPhone 13'lere eklenecek kablosuz şarj teknolojisi gibi ters şarjı destekliyorsa, iPad cihazları kablosuz powerbank olarak kullanılabilecek.

Apple, 2017'den beri yüksek güçlü kablosuz şarj denemeleri yapıyor. Bu kapsamda şirket, Powerby Proxi markasını 2017 yılında satın almıştı. Bu marka, 100 W'a kadar kablosuz şarjı destekleyen teknolojiler geliştiriyor. Son iddialara göre, Apple bu teknolojiyi yeni cihazlarına sağlıklı bir şekilde aktarmış olabilir.

Yorumlar
Hasan
Her yıl aynı ürünü az değişiklikle piyasaya sunar aksesuar satmak için türlü hileler yapan firma
Cevapla
Süleyman
Ucuz eləyin
Cevapla
Erhanka
Haha yav huawei mate 20 pro kullanıyorum 3 yıllık telefonda bu özellik var şunu konuşmalaro bile saçma haber degeri sıfır
Cevapla
talat akhun
her sene iphone şu teknolojiyi getirecek bu teknolojiyi getirecek diye haberler çıkıyor. ama ne hikmetse tamamı lafta kalıyor. sonraki yıl birkaç ufak değişiklik ile aynı cihazı piyasaya sürüyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.