Apple'dan beklenen iPhone 13 hamlesi geldi!

Apple iPhone 13 için beklenen adımı attı. Hindistan'da yerel üretime giren cihaz neticede belirli pazarlarda daha ucuza satılmaya başlayacak. İşte detaylar.

Apple'dan beklenen iPhone 13 hamlesi geldi!

Apple, Hindistan'da en yeni akıllı telefonlarından birinin üretimine başladı. iPhone 13'ün üretimi, Güney Hindistan'da bir eyalet olan Tamil Nadu, Chennai'de bulunan Foxconn fabrikasında başladı. Şirketin, en yeni iPhone'larının seri üretimi, iPhone 13 için deneme üretimine Aralık 2021'de başlanmasından sonra geldi. O zamanlar, modelin toplu üretimi ile Şubat 2022'ye kadar başlayacağı varsayılmıştı. Ancak ardından Nisan ayına ertelendi. 

Apple'dan beklenen iPhone 13 hamlesi geldi!

apple iphone 13

Marka, iPhone 12'yi Hindistan'da yerel olarak üretmeye ilk başladığında, model 14.000 INR'lik (kabaca 185 ABD Doları) bir fiyat görmüştü. Apple ürünleri genellikle Hindistan'da diğer pazarlara kıyasla daha pahalı. Bu açıdan bakılırsa, marka Hindistan pazarında yerel olarak üretilmiş birimleri satmaya başladığında, iPhone 13'ün yakında bir fiyat indirimi görmesi de beklenebilir.

iPhone 13, ülkede üretimi yapılan diğer ürünler arasına katıldı. Şu an itibariyle, marka ülkede iPhone 11, iPhone 12 ve şimdi iPhone 13'ü üretiyor. İlginç bir şekilde, bu aynı zamanda üretimde, tipik olarak birincil üretim merkezi olan Çin'den büyük bir kaymaya işaret ediyor. Son yıllarda Apple, Çin'e olan bağımlılığını azaltmaya çalıştı. Dolayısıyla, bu hareket devam eden çabalarıyla uyumlu diyebiliriz. Teknoloji devi bu yıl en yeni serisi iPhone 14'ü de tanıtacak. Bunun yanı sıra yeni ürünler de gelecek.